Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.11.2017 14:44
BioMutant okaże się sukcesem? THQ Nordic bardzo wierzy w grę i kupuje studio odpowiedzialne za tytuł
1449V

BioMutant okaże się sukcesem? THQ Nordic bardzo wierzy w grę i kupuje studio odpowiedzialne za tytuł

Na tegorocznym gamescomie odbyło się kilka zapowiedzi i jednym z takich tytułów jest BioMutant. Gra studia Experiment 101 może odnieść spory sukces i szefowie THQ Nordic nie chcą przegapić okazji. Firma nabyła deweloperów oraz ich markę.

BioMutant to RPG akcji w otwartym świecie, w którym głównymi bohaterami są zmutowane zwierzaki-futrzaki. Studio zdecydowało się przygotować bardzo rozbudowany system walki i pierwsze materiały z gry zapowiadają naprawdę konkretną zabawę.

Biomutant. Garść informacji i zwiastun nowej gry od THQ Nordic

W Kolonii miałem okazję odwiedzić kilku deweloperów, porozmawiać z nimi, ale to właśnie spotkanie z ekipą odpowiedzialną za BioMutant szczególnie zapadła mi w pamięć. Grę prezentowało dwójka młodych twórców, od których fascynacja projektem dosłownie „biła”. Ukazywali tytuł w szczegółach, opowiadali o elementach rozgrywki, pokazywali gameplay i… Wydłużyli spotkanie o 15 minut. Pewnie gadaliby jeszcze dłużej, ale do drzwi dobijali się już kolejni dziennikarze.

Wspominam o tym nie bez powodu, bo w Niemczech miałem wrażenie, że z BioMutant może wyrosnąć coś dużego – tytuł wygląda bardzo porządnie, a autorzy mają świetną wizję na swoje uniwersum.

Widocznie nie tylko ja mam podobne odczucie, ponieważ THQ Nordic zdecydowało się nabyć  Experiment 101 oraz nawet markę BioMutant. Jest to na pewno szczególnie ważna sytuacja dla młodego studia, ponieważ tak silny wydawca może pomóc im wypromować projekt i znacząco go rozbudować.

Mam nadzieję autorzy w odpowiedni sposób wykorzystają swoją szansę. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z projektem, to zerknijcie na poniższy materiał.

Źródło: Twitter

Tagi: BioMutant Experiment 101 THQ Nordic

Nie przegap