SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.12.2017 18:33
Nowy Tomb Raider powstaje oficjalnie! Lara Croft powróci
3465V

Nowy Tomb Raider powstaje oficjalnie! Lara Croft powróci

Mam dobrą i złą wiadomość dla fanów pięknej poszukiwaczki skarbów. Lara Croft powróci w 2018 roku, jednak w przeciągu następnych tygodni nie możemy liczyć na prezentację opowieści. Square Enix postanowiło uspokoić fanów.

Reboot serii Tomb Raider z 2013 roku osiągnął olbrzymi sukces, więc Square Enix zamierza kontynuować przygodę poszukiwaczki skarbów. Firma właśnie zapowiedziała nową produkcję, jednak w tym razem nie otrzymaliśmy konkretnej zapowiedzi.

Shadow of the Tomb Raider przecieka, więc twórcy reagują

Liczyliście na zwiastun, nazwę i pokazanie pięknej bohaterki? Nie tym razem. Square Enix zdecydowało się na bardzo nietypowy ruch – firma na Twitterze potwierdziła, że nowa gra powstaje i zostanie ujawniona w 2018 roku.

Dziwne? Nie do końca. Plotki o Shadow of the Tomb Raider, czyli trzeciej części „współczesnej trylogii”, krążą w Sieci od wielu miesięcy, jednak gra wciąż nie została ujawniona, a zespół odpowiedzialny za poprzednie przygody, został oddelegowany do The Avengers Project.

Co w tej sytuacji z Larą? Produkcją zajmuje się podobno Eidos Montreal (Deus Ex, Thief) i tytuł powinien trafić do nas w 2018 roku.

„Square Enix jest podekscytowane wielką informacją, która zostanie ujawniona w przyszłym roku. Szczerze mówiąc, chcielibyśmy podzielić się tą wiadomością z Wami już teraz, ale tym razem przyjmujemy inne podejście.

Nowy Tomb Riader nadciąga.”

Japończycy potwierdzają, że prezentacja odbędzie się tuż przed premierą, więc możemy liczyć na pokazanie gry na E3 2018 i debiut w drugiej połowie 2018 roku? W sumie mogliśmy się tego spodziewać, ponieważ w marcu odbędzie się filmowa adaptacja Tomb Raidera, za którą odpowiada Roar Uthaug.

Źródło: Twitter.com

Tagi: Eidos Montreal Lara Croft Shadow of the Tomb Raider Square Enix tomb raider tweet