SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.06.2017 13:33
Shadow of the Tomb Raider przecieka, więc twórcy reagują
4746V

Shadow of the Tomb Raider przecieka, więc twórcy reagują

Nadal nie otrzymaliśmy oficjalnej zapowiedzi Shadow of the Tomb Raider, ale materiały z prac nad tytułem zawitały do Sieci. Na grafikach nie zabrakło oczywiście Lary Croft.

Tytułem wstępu na pewno warto wyjaśnić. Gra to podobno trzecia część trylogii „współczesnej Lary Croft”, o której pierwszy raz usłyszeliśmy w listopadzie ubiegłego roku – wtedy to jeden z pracowników Eidos Montreal przeglądał w metrze prezentację zatytułowaną właśnie „Shadow of the Tomb Raider”.

Dokumenty dotyczące nowej odsłony Tomb Raider zauważone w trakcie podróży metrem

Od tego czasu wciąż nie otrzymaliśmy konkretów, ale według informatorów to właśnie  Eidos Montreal zajmuje się produkcją, ponieważ Crystal Dynamics zostało przez Square Enix oddelegowane do wielkiego projektu w świecie Marvela.

Wczoraj ponownie doszło do ciekawego przecieku. Agencja kreatywna TakeOff zajmująca się tworzeniem zwiastunów, stron, czy też animacji opublikowała przez nieuwagę poniższą grafikę. Materiał zniknął z witryny, ale redakcji Kotaku udało się uzyskać informacje z pamięci podręcznej:

„Dzięki szkicom i renderom badaliśmy różne koncepcje dotyczące logo Shadow of the Tomb Raider i grafik. Proces ten polegał na wykorzystaniu różnych elementów gry jako inspiracji do dokładnego przedstawienia marki.”

Niektórzy mogliby sądzić, że jest to tylko i wyłącznie dobrze skrojona podróbka od jednego z fanów Lary Croft, ale jak podał World of Tomb Raider – oficjalna polska strona serii – Crystal Dynamics poprosiło o usunięcie opublikowanych grafik:

„Studio Crystal Dynamics poprosiło nas o usunięcie opublikowanych wcześniej grafik o Shadow of the Tomb Raider. Znikły one również ze strony firmy TakeOff. Ups, najwyraźniej szkice i logo były prawdziwe ;)”

Zdaniem ostatnich przecieków, pozycja nie została ujawniona na E3, ponieważ Eidos Montreal potrzebuje więcej czasu na dopracowanie produkcji. Premiera ma odbyć się w drugiej połowie przyszłego roku.

Źródło: https://www.kotaku.com.au/2017/06/some-shadow-of-the-tomb-raider-concept-art-appears/

Tagi: crystal dynamics eidos montreal przeciek shadow of the tomb raider

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme