SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.12.2017 14:45
Detroit: Become Human przekroczyło granicę? „Apeluję do Sony o ponowne przemyślenie i wycofanie tej gry”
6236V

Detroit: Become Human przekroczyło granicę? „Apeluję do Sony o ponowne przemyślenie i wycofanie tej gry”

Na październikowej konferencji Sony na Paris Games Week nie mogło zabraknąć Detroit: Become Human. Gra Quantic Dream otrzymała nowy materiał wideo, który poruszył temat przemocy domowej. Po kilku tygodniach grą zainteresowała się między innymi założycielka organizacji charytatywnej, która apeluje do Sony wycofanie gry ze sprzedaży.

Nadal nie poznaliśmy daty premiery Detroit: Become Human, jednak według najnowszych informacji, szczegóły dotyczące produkcji powinniśmy otrzymać w najbliższą sobotę. Zbliżający się PlayStation Experience to idealny moment na potwierdzenie daty premiery dla produkcji, która ma trafić na rynek w pierwszych miesiącach 2018 roku.

Detroit: Become Human otrzymało ciekawy materiał. David Cage wspomina Karę

Dość niespodziewanie o Detroit: Become Human zrobiło się głośno z powodu październikowego materiału przedstawionego na Paris Games Week. Brytyjscy dziennikarze zdecydowali się pokazać ostatni fragment rozgrywki politykom oraz działaczom, którzy wypowiadali się w jednym tonie:

„Zupełnie niewłaściwe jest, by przemoc domowa była częścią gry wideo bez względu na motywację. Przemoc domowa nie jest grą, to po prostu ją bagatelizuje.”

Powyższe słowa wypowiedział Damian Collins przewodniczący Komisji Kultury, Mediów i Sektora Sportu. W podobnym tonie wypowiedziała się Esther Rantzen, założycielka organizacji charytatywnej udzielającej porad telefonicznych Childline:

„Nigdy nie chcemy, aby ktokolwiek wierzył, że bicie dziecka na śmierć pasem jest rzeczą rozrywki. Nigdy nie należy tego trywializować ani zamieniać w grę. Apeluję do Sony Interactive Entertainment o ponowne przemyślenie i wycofanie tej gry, a przynajmniej o usunięcie sceny, w której życie wirtualnego dziecka jest zagrożone. Jeśli tego nie zrobicie, prawdziwe dzieci mogą cierpieć.”

We wspomnianym materiale pojawia się oczywiście temat przemocy domowej, jednak trudno tak naprawdę powiedzieć, co w tej sytuacji będzie musiał zrobić gracz. David Cage w ostatnim wywiadzie zaznaczył, że wszystko musi mieć pewien cel:

„Staram się opowiedzieć historię, która jest dla mnie ważna, którą uważam za poruszającą, ciekawą i ekscytującą, a moją rolą jako twórcy jest być może dostarczenie czegoś, czego ludzie się nie spodziewają. Zasadą, którą wyznaje jest nigdy nie chwalić przemocy, nigdy nie robić nic nieuzasadnionego. Wszystko musi mieć cel, musi mieć znaczenie i tworzyć coś, co miejmy nadzieję jest dla ludzi znaczące.”

Źródło: https://www.vg247.com/2017/12/04/uk-mps-and-campaigners-hit-out-at-representations-of-child-abuse-in-detroit-become-human/

Tagi: detroit: become human playstation 4 quantic dream