Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 25.11.2017 15:21
Destiny 2. Bungie naprawdę ogranicza nam zdobywane Punkty Doświadczenia do 4%
2479V

Destiny 2. Bungie naprawdę ogranicza nam zdobywane Punkty Doświadczenia do 4%

Destiny 2 zapowiadane było na wielkiego następcę hitu Bungie, który to będzie jeszcze lepszy, bardziej złożony i do tego wszystkiego po prostu ciekawszy. Prawda okazuje się być jednak bolesna.

O ile Destiny 2 samo w sobie jest grą dobrą, to jednak nie spełnia tak wielce pokładanych w nim oczekiwań dotyczących zawartości dla graczy, którzy ukończą tryb fabularny i będą chcieli sobie trochę pogrindować ze znajomymi.

Recenzja Destiny 2

Tutaj okazuje się, że Bungie zastosowało przedziwne zagranie, gdyż abyśmy nie osiągnęli pewnych rzeczy zbyt szybko, wprowadziło system skalowania zdobywanego doświadczenia. Jak to działa?

Po zdobyciu 20 poziomu doświadczenia gra wynagradza nas co jakiś czas tak zwanymi Bright Engramami, które to możemy sobie oczywiście dokupić za mikrotransakcje. Jednakże im dłużej gramy w Destiny 2, tym mniej tych Punktów Doświadczenia otrzymujemy. Poniższy wykres przygotowany przez EnergiserX pokazuje jasno, że coś tu jest nie tak.

Bungie przyznało się do tego czynu i obiecało, że natychmiast usunie system skalowania, gdyż jak pracownicy firmy stwierdzili, nie zdaje to egzaminu podczas realnej rozgrywki. Problem nie byłby aż tak bulwersujący gdyby nie kilka czynników. Po pierwsze ogranicza nam to postęp w zdobywaniu rzeczy, za które można opcjonalnie płacić. Po drugie gra kłamie i wyświetla nam inne wartości niż realnie dostajemy. Po trzecie, ograniczenie może dojść nawet do poziomu 4% pierwotnie zdobywanego expa. Być aż o 96% w plecy, potrafi wkurzyć.

Tagi:

Nie przegap