Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.11.2017 20:04
CD Projekt traci na giełdzie przez ostatnie plotki? Niecodzienna sytuacja u twórców Wiedźmina
4353V

CD Projekt traci na giełdzie przez ostatnie plotki? Niecodzienna sytuacja u twórców Wiedźmina

CD Projekt od wielu miesięcy prezentował świetne wyniki finansowe – firma wciąż odnotowywała pozytywne rezultaty na Giełdzie Papierów Wartościowych. Sytuacja zmieniła się wczoraj, co jest prawdopodobnie konsekwencją ostatnich, niepokojących informacji dotyczących Cyberpunk 2077.

W zeszłym tygodniu informowałem naszych czytelników o zarzutach byłych pracowników CD Projekt RED, którzy zdecydowali się opowiedzieć o problemach Cyberpunk 2077. Zdaniem twórców, gra wciąż znajduje się w bardzo wczesnej fazie powstawania, autorzy mają problemy z silnikiem, a premiera nawet w 2020 roku jest mało realna.

Cyberpunk 2077 może mieć spore problemy. Zarzuty od byłych pracowników CD Projekt RED

Wiele na to wskazuje, że informacje dotarły również na giełdę, ponieważ od wczoraj CD Projekt notuje zaskakujące spadki. W przeciągu dwóch ostatnich dni na akcjach firmy można było stracić przeszło 20%!

Pod koniec dnia firma znowu zaliczyła mały, pozytywny skok wyników, jednak warto zwrócić uwagę, że w piątek kurs jednej akcji kosztował 124,90 zł, a dzisiaj już tylko 107,40 zł. W najgorszym momencie kurs wynosił poniżej 100 zł (14 listopada, 10:28).

Nie możemy w tej sytuacji mówić o jakimkolwiek kryzysie, ponieważ na przestrzeni ostatniego roku CD Projekt zanotował fantastyczny wzrost – z 39,98 zł do wspomnianego 107,40 zł – ale jak widać niepokojące sygnały dotyczące wielkiego projektu polskiego studia mają istotne przełożenie na notowania twórców growych adaptacji Wiedźmina.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kolejny-dzien-gwaltownych-spadkow-CD-Projektu-7555619.html

Tagi:

Nie przegap