Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.11.2017 08:17
Blizzard wykorzysta ogromny potencjał Xbox One X. Lepsza grafika w Overwatch
736V

Blizzard wykorzysta ogromny potencjał Xbox One X. Lepsza grafika w Overwatch

Po autorach ARK: Survival Evolved kolejni deweloperzy zachwalają ogromne możliwości, które oferuje im Xbox One X. Tym razem możemy sprawdzić, co na temat nowej konsoli ma do powiedzenia ekipa Blizzard.

Blizzard ma ambitne plany rozbudowania graficznego Overwatch na Xbox One X. Ekipa przedstawiła swoje plany w jednym z ostatnich wywiadów.

Procesor najsłabszym punktem Xbox One X wg autorów ARK

"Zespół Overwatch jest podekscytowany ogromnymi możliwościami, które zapewnia Xbox One X. Studio obecnie sprawdza, jak dokładnie wzbogacić doznania płynące z gry, by wykorzystać ten niesamowity hardware. Pracujemy nad implementacją rozdzielczości 4K na Xbox One X. Musimy się upewnić, że interfejs użytkownika wygląda dobrze na naprawdę dużym ekranie TV. Podzielimy się z wami nowymi informacjami dotyczącymi wsparcia Xbox One X już wkrótce - powiedział rzecznik prasowy Blizzard.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w listopadzie 2016 roku Blizzard wprowadził patch dla Overwatch na PS4 Pro. Niestety okazało się wtedy, że autorzy ograniczyli się tylko do natywnej rozdzielczości 1080p. Deweloperzy skupili się na ulepszeniu filtrowania tekstur, kosmetycznej poprawce interfejsu i zapewnieniu stabilniejszej animacji. Ciekawe, jaką rozdzielczość natywną uda się twórcom wykrzesać z potężniejszego konsolowego hardware'u?

Poniżej, dla przypomnienia krótki filmik prezentujący zmiany w patchu dla Overtwatch na PS4 Pro.


Tagi:

Nie przegap