Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.11.2017 09:28
Procesor najsłabszym punktem Xbox One X. Autorzy ARK: Survival Evolved mówią o potencjale nowej konsoli
4318V

Procesor najsłabszym punktem Xbox One X. Autorzy ARK: Survival Evolved mówią o potencjale nowej konsoli

Widzieliśmy już wiele porównań graficznych między podstawowym modelem Xbox One a Xbox One X. Grą, która zdecydowanie zaliczyła największy skok graficzny na nowym hardwarze jest ARK: Survival Evolved. Twórcy gry postanowili wypowiedzieć się na temat mocy nowego hardware'u

ARK: Survival Evolved po zainstalowaniu aktualizacji na Xbox One X zaczyna prezentować się naprawdę dobrze. Różnice w porównaniu z "gołą" edycją na Xbox One są widoczne na pierwszy rzut oka. Na temat tego graficznego skoku wypowiedzieli się deweloperzy z z ekipy Wildcard Dyrektor kreatywny Jesse Rapczak powiedział, że taki efekt możliwy jest przede wszystkim dzięki ogromnej mocny GPU w Xbox One X.

ARK Survival Evolved to argument do przesiadki na Xbox One X

W istocie Jesse Rapczak odpowiedzialny za ARK: Survival Evolved powiedział w wywiadzie, że przepaść między XOne a Xbox One X "jest większa niż się zwykle wydaje". Dyrektor kreatywny twierdzi, że to znacznie większa różnica niż w przypadku PS4 a PS4 Pro. Oprócz GPU "które jest potworem" przewagę Xbox One X zapewnia bardzo dużą ilość pamięci RAM.

"Trudno to wyrazić, w jakim stopniu GPU z Xbox One X jest potężniejszy od innych konsol" - powiedział Jesse Rapczak.

Pracownik Wildcard dodał też łyżeczkę dziegciu do beczki miodu. Deweloper stwierdził, że najsłabszym punktem Xbox one X jest procesor. Pracownicy studia chcieliby, żeby CPU było trochę mocniejsze w nowym hardwarze giganta z Redmond. Szybszy procesor "otwierałby drzwi do nowych poziomów skomplikowania" w grach. Deweloperzy mogliby wtedy wykorzystać CPU do obsługi wyrafinowanych funkcji, a nie tylko wykorzystywać moc konsoli do upiększania grafiki.

Rapczak zaznaczył na koniec rozmowy, że istnieje jeszcze pewien zapas mocy w Xbox One X, z której nie skorzystali deweloperzy. Nadciągające silniki wykorzystają znacznie lepiej wyższą moc sprzętu a to ma się przekuć na lepszą grafikę w nowych produkcjach.

Źródło: https://www.dualshockers.com/xbox-one-x-ark-strenghts-weaknesses/

Tagi:

Nie przegap