Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.11.2017 12:14
Call of Duty: WWII sprzedaje się znacznie lepiej niż CoD: Infinite. 1% pudełek kupili gracze PC z UK
2761V

Call of Duty: WWII sprzedaje się znacznie lepiej niż CoD: Infinite. 1% pudełek kupili gracze PC z UK

Od kilkunastu tygodni Gfk Chart-Track donosi o słabnącej sprzedaży sequeli pokroju Destiny 2 w Wielkiej Brytanii. Inaczej jest jednak z Call of Duty: WWII.

GfK Chart-Track podało właśnie, że w pierwszych dniach sprzedaży w Wielkiej Brytanii rozeszło się 57% więcej egzemplarzy Call of Duty: WWII niż Call of Duty: Infinite Warfare. Widać w związku z tym, że fani gorąco wyczekiwali historycznych klimatów. Z pewnością zadziałały tutaj też mocne oceny, zgarniane przez Call of Duty: WWII. Nowa strzelanina może się aktualnie pochwalić średnią ocen 8.5/10 na Metacritic.

Recenzja Call of Duty: WWII

57% sprzedanych kopii Call of Duty: WWII przypadło na użytkowników PS4, a 42% na Xbox One. Zaledwie 1% sprzedanych kopii nowej strzelaniny kupili użytkownicy PC. Warto w tym miejscu jednak pamiętać, że GfK Chart-Track śledzi tylko wyniki sprzedaży wydań pudełkowych. Gdyby podliczyć wyniki z cyfrowej dystrybucji rezultat PC byłby pewnie trochę lepszy.

Nadal znakomicie sprzedaje się Assassin's Creed: Origins, którego popularność spadła zaledwie o 36% w porównaniu z debiutanckim tygodniem. Wolfenstein II zaliczył trochę słabszy wynik. Tytuł sprzedawał się o 55% gorzej, niż w premierowym tygodniu i zleciał na 6 miejsce rankingu, za Gran Turismo Sport.

Ranking sprzedaży gier w UK (z zeszłego tygodnia)

1    Call of Duty: WWII
2    Assassin's Creed Origins
3    FIFA 18
4    Super Mario Odyssey
5    Gran Turismo Sport
6    Wolfenstein II: The New Colossus
7    Forza Motorsport 7
8    Mario Kart 8: Deluxe
9    Forza Horizon 3
10    Middle-earth: Shadow of Mordor

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-11-06-uk-charts-call-of-duty-wwii-launch-57-percent-bigger-than-infinite-warfare

Tagi:

Nie przegap