Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.11.2017 09:15
Sony przekroczyło granice dobrego smaku na PGW 2017? Firma odpowiada na krytykę zwiastunów
5400V

Sony przekroczyło granice dobrego smaku na PGW 2017? Firma odpowiada na krytykę zwiastunów

Trailery The Last of Us Part II oraz Detroit: Become Human prezentowane na Paris Games Week 2017 wywołały mieszane odczucia. Do tematu przemocy wobec kobiet i dzieci przyczepiły się niektóre media mainstreamowe, m.in. The Telegraph. Prezentacji, które przeprowadziło studio Naughty Dog i Quantic Dream broni Jim Ryan z Sony.

Prezes Sony Interactive Entertainment Europe i szef działu Global Sales and Marketing nie zgadza się z opiniami, że pokaz trailerów na Paris Games Week 2017 przekroczył granice dobrego smaku w związku z ukazywaniem przemocy wobec kobiet i dzieci. Chodzi oczywiście o trailery reklamujące The Last of Us Part II oraz Detroit: Become Human.

Sceny z trailera The Last of Us Part II z PGW2017 zarejestrowano na PS4 Pro

Jim Ryan z Sony podkreślił w wywiadzie z The Telegraph, że obie gry są przeznaczone dla dorosłych osób i w związku z tm podejmowanie trudnych lub kontrowersyjnych tematów jest uzasadnione.

"Druga część The Last of Us to oczywiście gra stworzona przez dorosłych dla dorosłych. Nie będę wyprzedzał faktów, ale sądzę, że ten tytuł powinien otrzymać kategorię wiekową "18". Istnieje rynek dla osób lubiących tego typu gry. Dorosłych osób. Sądzę, że zapewniamy im to. Na drugim końcu spektrum mamy Concrete Genie, czyli pozycję, w którą bardzo chciałaby zagrać moja 8-letnia córka.

My po prostu zapewniamy platformę dla kreatywności twórców. Musimy się tylko upewnić, że odpowiednia zawartość trafia do osób o odpowiednim wieku. Sądzę, że The Last of Us Part II było świetnym sposobem na zakończenie naszej imprezy" - powiedział Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment Europe.

Niektórzy dziennikarze skrytykowali rozrywkowy kontekst w jakim pojawiły się brutalne sceny kalibru tego, co zobaczyliśmy w ostatnich trailerach Detroit: Become Human i The Last of Us Part II. Wg tych osób motywy związane z przemocą domową wobec kobiet i dzieci po prostu nie pasowały do prezentacji Paris Games Week 2017. Jaka jest wasza opinia na ten temat? Czy faktycznie przekroczono tu granice dobrego smaku?

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/gaming/news/playstations-jim-ryan-defends-last-us-2-trailer-game-made-adults/

Tagi: Detroit: Become Human kontrowersje paris games week 2017 przemoc sony

Nie przegap