Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 29.10.2017 15:42
EA tworzyło Plants vs. Zombies: Garden Warfare 3, ale skasowało je by pomóc Visceral Games
3018V

EA tworzyło Plants vs. Zombies: Garden Warfare 3, ale skasowało je by pomóc Visceral Games

Plants vs. Zombies: Garden Warfare było jedną z największych niespodzianek tej generacji, gdyż chyba absolutnie nikt nie spodziewał się ujrzeć sieciowej strzelaniny z zombiakami i kwiatkami w roli głównej.

Ponadto EA mocno na tym zarobiło, dzięki czemu tytuł dorobił się świetnej kontynuacji, która niestety sprzedała się znacznie gorzej od "jedynki". Dzięki sporemu artykułowi Kotaku, w którym redakcja opisuje kulisy zamknięcia Visceral Games, wiemy, iż jeden z pobocznych zespołów Electronic Arts, pracował nad Plants vs. Zombies: Garden Warfare 3!

Unboxing Xbox One X

Konkretniej chodzi o EA Vancouver, które to pochłonięte było pracami już od wypuszczenia GW2. Niestety w podobnym czasie spore problemy z produkcją swojej gry o Star Wars zaczęło mieć studio odpowiedzialne za serię Dead Space, więc szefostwo EA jasno postawiło sobie priorytety. Kasujemy całkowicie Garden Warfare 3 i przenosimy część zespołu do Visceral, aby ratować projekt Ragtag.

Jak dobrze wiemy, VG upadło, a EA Vancouver w pełni przejęło ich projekt. Szkoda tylko, że fani przez kolejne lata prawdopodobnie nie ujrzą już kaktusów strzelających do zgniłych zombiaków.

Tagi:

Nie przegap