Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.10.2017 13:41
Cyberpunk 2077 powstaje bez jakichkolwiek problemów. CD Projekt RED wydało oświadczenie
3542V

Cyberpunk 2077 powstaje bez jakichkolwiek problemów. CD Projekt RED wydało oświadczenie

CD Projekt RED nie komentuje zazwyczaj plotek, ale ostatnie niepokojące informacje sprawiły, że studio postanowiło przerwać milczenie związane z Cyberpunk 2077. Gra powstaje bez jakichkolwiek zakłóceń.

W ostatnich dniach pojawiło się sporo niepokojących sygnałów, według których CD Projekt RED opuściło kilku znanych deweloperów. Już w ubiegłym tygodniu starałem się uspokoić graczy, ale sytuację postanowiło oficjalnie skomentować samo studio.

Cyberpunk 2077 czterokrotnie większy od Wiedźmina 3: Dziki Gon? Gorące plotki o grze Polaków

Zazwyczaj firma odpowiedzialna za growe przygody Wiedźmina nie komentuje podobnych plotek, jednak ze względu na długi czas oczekiwania na jakiekolwiek informacje związane z Cyberpunk 2077, studio postanowiło uspokoić fanów.

„Po pierwsze, chcemy porozmawiać o odejściach. W 2015 roku, gdy wydaliśmy Wiedźmin 3: Dziki Gon, mieliśmy ponad 200 pracowników i był to podstawowy zespół studia. Od tego czasu prawie podwoiliśmy zatrudnienie i wciąż przyjmujemy nowych ludzi. Czy pracownicy odchodzą? Z pewnością tak. Zawsze życzymy im wszystkiego dobrego i szanujemy zarówno ich decyzję, jak i opinie zwrotne, które nam przekazują jako powód odejścia. Nieustannie pracujemy nad tym, by RED było dobrym miejscem pracy dla wszystkich, ale mamy też zestaw wartości, które określamy kim jesteśmy i jak postępujemy. Czy zatem odejście, nawet na wysokim szczeblu oznacza, że projekt jest zagrożony? Trzeba by było być bardzo odważnym, by oprzeć przyszłość gry RPG AAA o takiej skali na jednej lub kilku osobach.”

Studio podkreśla, że za każdym razem, gdy powstaje ich nowa produkcja, to projekt wydaje się niemożliwy do zrealizowania – tak było przy Wiedźminie 1, gdy musieli stworzyć silnik, Wiedźminie 2: Zabójcy Królów, gdy potrzebowali przebudować swoje myślenie związane z tworzeniem gier, czy też Wiedźminie 3: Dziki Gon, który zaoferował ogromny świat.

Za każdym razem, gdy CD Projekt RED tworzy nową grę, to wyznacza sobie cele, które nawet jeśli z pozoru są niemożliwe do zrealizowania, to zespół chce się ich podejmować. Taka praca nie jest dla wszystkich:

„Takie podejście na tworzenie gier nie jest dla wszystkich. Często potrzebujemy świadomego wysiłku, by „odkryć koło na nowo” – nawet jeśli osobiście uważasz, że już wszystko działa. Ale wiesz co? Wierzymy, że odkrywanie tego koła za każdym razem, jest tym, co sprawia, że gra jest lepsza. To właśnie to tworzenie innowacyjności pozwala nam powiedzieć, że ciężko pracowaliśmy i uważamy, że warto ciężko pracować.”

Studio podkreśla, że Cyberpunk 2077 powstaje bez jakichkolwiek zakłóceń i gracze mogą czekać na wielką grę:

„Cyberpunk 2077 powstaje zgodnie z planem, ale dajemy sobie czas – w tym przypadku milczenie to koszt stworzenia wielkiej gry. Jak zawsze dziękujemy za zaangażowanie. Pokazuje nam ono, że wszystko, to jest warte poświęconych godzin.”

Źródło: Twitter

Tagi: CD Projekt RED Cyberpunk 2077 marcin iwiński

Nie przegap