Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.10.2017 11:09
Star Wars: Battlefront II coraz bliżej pay-to-win. Amazon ujawnia ceny Kryształów
2302V

Star Wars: Battlefront II coraz bliżej pay-to-win. Amazon ujawnia ceny Kryształów

W Sieci zaroiło się od głosów oburzenia na zaawansowany system mikrotransakcji w Star Wars: Battlefront II, który pasuje do tytułu free-to-play, a nie do pełnopłatnej gry. Wygląda na to, że ta burza nie zmieni już planów EA i DICE.

Amazon rozpocznie niedługo sprzedaż "pakietów Kryształów" do wykorzystania w Star Wars: Battlefront II. Chodzi oczywiście o walutę, którą mamy przeznaczać na loot boxy (skrzynki z łupami) w nadciągającej strzelaninie. W ofercie sklepu znajdują się już teraz następujące pakiety:

OpenCritic wypowiada wojnę loot boxom

  • 500 Kryształów
  • 1000 Kryształów
  • 2100 Kryształów
  • 4400 Kryształów
  • 12000 Kryształów

Ceny zaczynają się od 5 dolarów za najmniejszy pakiet aż do 100 dolarów za 12000 Kryształów. Opis ze strony Amazon potwierdza, że Kryształy wykorzystamy w grze do kupowania skrzynek z łupami, które zapewniają nowe Star Cardy, broń, emotki i akcesoria. De facto oznacza to (przyjmując mechanikę z bety), że Star Wars: Battlefront II będzie tytułem pay-to-win. Gracze, którzy pozyskają w ten sposób lepszy sprzęt uzyskają ogromną przewagę nad osobami, które będą całymi miesiącami odblokowywać sprzęt w normalny sposób. Wg kalkulacji fanów samo pozyskanie całego arsenału gry zabierze w Star Wars: Battlefront II (bez korzystania z mikrotransakcji) ok. 3500 godzin.

Jedyna nadzieja w tym, że EA zmieni jeszcze balans rozgrywki z bety Star Wars: Battlefront II, sprawiając, że zwykła rozgrywka nie będzie przypominać totalnego grindu, jak w przeciętnej grze free-to-play. Wydawca póki co nie przedstawił swojego stanowiska na temat ewentualnych zmian w gameplayu.

Źródło: https://www.amazon.com/Star-Wars-Battlefront-12000-Crystals/dp/B076BCV2V8?th=1

Tagi: humor mikrotransakcje pay-to-win PC ps4 Star Wars: Battlefront II xone

Nie przegap