redakcja PPE redakcja PPE 05.10.2017 13:29
Rusza forum PPE.pl!
846V

Rusza forum PPE.pl!

Drodzy Czytelnicy, miło nam poinformować, że właśnie wystartowało forum PPE.pl! Dzięki nowemu modułowi będziecie mogli podyskutować o wielu różnych tematach, które dotychczas niekoniecznie miały swoje stałe miejsce na portalu. Zapraszamy!

Tradycyjnie przy okazji takich wdrożeń chcieliśmy Wam bardzo podziękować za Waszą aktywność. Gdyby nie to, jak angażujecie się w życie PPE, zapewne nawet nie rozważalibyśmy uruchamiania forum, wszak nie jest to najnowocześniejsza platforma do dyskutowania :).

Uznaliśmy jednak, że na portalu brakuje miejsca, gdzie można pogadać z innymi użytkownikami o tematach nie tylko growych, ale i tych okołogrowych (mamy oczywiście blogi, ale mimo wszystko napisanie bloga wymaga więcej zachodu niż założenie tematu). A nawet i te growe czasami traktowane były po macoszemu, bo już wielokrotnie dostawaliśmy od Was zapytania: jaki kupić telewizor do konsoli, które akcesoria są warte uwagi, jaką grę wybrać dla dziecka itp. Radziliśmy zgodnie z naszą wiedzą lub odsyłaliśmy do starszych materiałów opublikowanych na PPE, ale zwłaszcza po upływie czasu zainteresowanej osobie trudniej było uzyskać odpowiedź od innych czytelników. Teraz, mamy nadzieję, ze względu na prostą i przejrzystą strukturę forum na wiele pytań odpowiedź znajdzie się szybciej. 

Forum trafiło do głównego menu, tak że łatwo je odnajdziecie. Zdajemy sobie sprawę, że na pewno konieczna jest jego rozbudowa (na razie pojawiły się podstawowe sekcje), ale uznaliśmy, że warto wsłuchać się w Wasze opinie - propozycje konkretnych działów i kategorii (szczegóły na forum). Oczywiście czekamy na wszelkie inne sugestie, jak i wychwycone błędy. Z góry zaznaczamy, że nasze forum nie jest obudowane setkami wtyczek i rozszerzeń - zależało nam na prostocie i pełnej spójności z tym, co znacie z PPE: jedno konto użytkownika, znany Wam system komentarzy czy obserwowania dyskusji. Wraz ze startem forum na stronie personalizacji pojawiło się kilka nowych opcji:

  • możliwość ukrycia swojej obecności na forum
  • ustawienie sygnatury
  • ustawienie liczby wyświetlanych tematów i postów na stronie

Zasadniczą różnicą między forum a systemem komentarzy na reszcie portalu jest fakt, iż na forum mogą pisać tylko osoby zalogowane na PPE. Nie ma możliwości dodawania postów jako niezalogowany. 

Forum prywatne

Istotną nowością w stosunku do wielu znanych forów jest opcja założenia forum prywatnego. Idea ta zrodziła się w związku z Waszymi pytaniami o to, gdzie można na PPE porozmawiać na jakiś temat w zamkniętej grupie. Macie na PPE znajomych, z którymi gracie w piłkę, chodzicie do Escape Roomów lub planujecie wspólny zlot - wystarczy założyć prywatne forum i dyskutować w swoim gronie. Założyciel forum jest jednocześnie jego właścicielem i nabywa uprawnienia do moderowania zawartości (na czele z decydowaniem, kto może do forum dołączyć). Forum prywatne można założyć poprzez zgłoszenie takiej prośby do redakcji (opcja w menu w Waszych profilach). Procedura ta jest konieczna, aby redakcja mogła mieć wgląd w zakładane fora (jeśli nie będzie uzasadnienia dla takiego forum, nie zostanie ono zaakceptowane; ma to służyć m.in. temu, aby nie tworzyć np. 10 forów prywatnych o grze, o której można porozmawiać publicznie). 

Uprzedzając pytania o forum psxextreme.info - poczciwy forumek ma się dobrze i będzie działał bez zmian. Na wewnętrzne forum PPE zdecydowaliśmy się choćby ze względu na fakt, że jest w pełni zintegrowane z portalem, nie wymaga dodatkowego konta (jak psxextreme.info) i pozwoli wielu użytkownikom portalu na dyskusję o tematach, o których aktualnie na PPE nie mieli gdzie porozmawiać, a niekoniecznie chcieli korzystać z innych stron czy forów. 

Start forum to również, mamy nadzieję, jeszcze więcej komentarzy, a tym samym niezmiernie nam miło poinformować, że dotychczasowych moderatorów, montanę i Alexy'ego, wspomogą nowe osoby: Tsurugi, drunkparis i person to użytkownicy związani z nami bardzo długo, świetnie znają portal i na pewno wspomogą redakcję w staraniach o dbanie o porządek na PPE. Oczywiście w zależności od tego, jak rozkręci się forum, możliwe że nasz skład będzie jeszcze wzmacniany. 

W przypadku pytań tradycyjnie zapraszamy do komentarzy. Wraz ze startem forum zaktualizowany został również regulamin portalu. A, byśmy zapomnieli - start nowej sekcji to oczywiście również nowe osiągnięcia - do dotychczasowej puli dołączyło ich 30 :). Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na forum.

Tagi:

Nie przegap