Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.10.2017 14:07
Ile zarabiają e-Sportowcy? Szczegółowe dane z polskiej oraz międzynarodowej sceny
3444V

Ile zarabiają e-Sportowcy? Szczegółowe dane z polskiej oraz międzynarodowej sceny

Sporty elektroniczne rozwijają się z każdym miesiącem. Gracze zarabiają coraz to większą gotówkę, zgarniają wielkie nagrody, a niektórzy nawet „żyją” z grania w ulubioną produkcję. Jak wygląda sprawa w Polsce i ile faktycznie można wyciągnąć na klikaniu w myszkę?

Gry to dla niektórych nie tylko przyjemna rozgrywka po pracy lub szkole, ale prawdziwa praca. W Polsce tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na utrzymanie się z rozgrywki w między innymi Counter-Strike: Global Offensive, jednak nie jest to nierealne.

The International 2017. Turniej Dota 2 zakończony zwycięstwem Team Liquid

Filip „Neo” Kubski, jeden z najbardziej znanych zawodników Virtus.pro, podczas swojej kariery zarobił dzięki samym turniejom 639 000 dolarów, czyli około 2 345 130 zł, a Wiktor "TaZ" Wojtas wzbogacił się o 635 000 dolarów, więc około 2 330 450 zł – w obu przypadkach nie możemy mówić o dokładnej liczbie złotówek, bo zawodnicy grają w Counter Strike od wielu lat, a jak wiadomo kurs dolara nie jest stały. To oczywiście nie są ogromne sumy względem innych produkcji – prym wciąż wiedzie DotA 2, w której 3 400 000 dolarów otrzymał już Kuro "KuroKy" Salehi Takhasomi.

Najlepsi gracze w Polsce otrzymują stałą pensję na poziomie 1 500 – 5 000 zł, ale nie jest to reguła. Zawodnicy Team Kinguin zarabiają około 20 000 zł miesięcznej pensji, a należy oczywiście wiedzieć, że to początek, bo możemy potwierdzić, że na konto każdego z zawodników Virtus.pro miesięcznie wpływa 90 000 dolarów, czyli około 330 300 zł.

Powyższe informacje zostały przygotowane i potwierdzone (część szczegółów to publiczne dane) przez YouTubera „Dla Pieniędzy”, który na poniższym materiale przedstawia wszystkie szczegóły. Serdecznie zachęcam do zobaczenia filmu, bo może otworzyć niektórym oczy.  

Źródło: YouTube.com

Tagi:

Nie przegap