Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 29.09.2017 11:27
Forza Motorsport 7. Pojawiają się krytyczne opinie. Wersja PC ma problemy techniczne
3282V

Forza Motorsport 7. Pojawiają się krytyczne opinie. Wersja PC ma problemy techniczne

Wczoraj donosiliśmy o pierwszych, bardzo wysokich ocenach Forza Motorsport 7. Niestety okazuje się, że dziennikarze nie piszą o nowych wyścigach Turn 10 w samych superlatywach. W szczególności problematyczna okazuje się wersja gry na PC...

Wygląda na to, że Turn 10 nie do końca przyłożyło się do wykonania pecetowej wersji Forza Motorsport 7. Narzeka na nią przede wszystkim redakcja Shacknews, która miała do czynienia z wyścigami właśnie w wersji na komputery.

Recenzja Forza Motorsport 7

Shacknews narzeka na zacinanie framera'tu, które praktycznie uniemożliwia normalną zabawę na PC ("game-breaking stutters and freezes"). Wygląda na to, że gra źle wykorzystuje na PC wielordzeniowe procesory, zrzucając w pewnych momentach większość obliczeń na jeden rdzeń CPU. Gdyby nie problemy techniczne krytyk z Shacknews postawiłby Forza Motorsport 7 ocenę 9/10. Pozostaje liczyć na to, że patch szybko poprawi te problemy. Kolejny problem, na który wskazuje redaktor Shacknews to słabe wsparcie dla kierownic na PC. Gra jest bardzo daleka od "plug and play" i wymaga żmudnego dopasowywania skoków jałowych i martwych pól podłączanych urządzeń.

Na szczęście recenzenci sprawdzający grę w wersji na Xbox One/Xbox One X nie mają prawie żadnych zastrzeżeń do jakości gameplayu i grafiki. Redaktor MSpoweruser nazywa Forza 7 "tytułem wybitnym pod każdym względem". Redakcja TheNextWeb stwierdza nawet w swojej recenzji, że Forza 7 "jest najlepiej wyglądającą grą wideo w historii".

Wady? ArsTechnica wspomina o konieczności żmudnego grindu, by odblokować kolejne samochody (na skutek zmian w ekonomii gry i trybie kariery). SI nadal prowadzi kiepsko a loadingi są trochę zbyt długie.

Oceny Forza Motorsport 7:

  • Windows Central 10
  • SomosXbox 9.8
  • Cerealkillerz 9.2
  • Attack of the Fanboy 9
  • Shacknews 6 (PC)
  • ArsTechnica - Rekomendacja
  • TheNextWen - Najpiękniejsza gra w historii
  • Jalopnik - Rekomendacja

Poniżej możecie sprawdzić, jak wyglądają możliwości personalizacji wyglądu samochodów i kierowców.

Tagi: Forza 7 Forza Motorsport 7 framerate oceny pc recenzje turn 10 wyścigi xbox one x