Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.09.2017 18:32
Agents of Mayhem porażką? Wielkie zwolnienia w Volition
805V

Agents of Mayhem porażką? Wielkie zwolnienia w Volition

Tworzenie nowych IP od zawsze jest trudną sztuką, z którą najwidoczniej tym razem nie poradziło sobie Volition. Agents of Mayhem zgarnęło średnie oceny i według najnowszych informacji, wielu deweloperów zaangażowanych w projekt straciło pracę.

Agents of Mayhem to nowa marka zespołu odpowiedzialnego za serię Saints Row. Twórcy na przestrzeni 9 lat przygotowali pięć produkcji w uniwersum „Świętych”, ale w sierpniu 2017 roku na rynku zadebiutowała nowa marka studia. Tytuł zgarnął oceny na poziomie 63-75%.

Agents of Mayhem - recenzja gry

Jak podaje redakcja Kotaku, w tym tygodniu ponad 30 deweloperów odpowiedzialnych za  Agents of Mayhem straciło pracę i nie uchronił się nawet dyrektor generalny Dan Cermak. Dotychczas studio zatrudniało około 200 twórców.

Dziennikarze otrzymali informacje od trzech niezależnych źródeł, które potwierdzają, że problemy studia nie są przypadkowe – Deep Silver (wydawca i spółka matka Volition) nie jest zadowolony ze sprzedaży Agents of Mayhem, więc zdecydowano się na podjęcie radykalnych decyzji.

Należy na pewno zaznaczyć, że wciąż nie otrzymaliśmy oficjalnych wyników sprzedaży Agents of Mayhem, ale trudno w obliczu tej informacji oczekiwać jakichkolwiek pozytywów. W kolejnych tygodniach powinniśmy poznać nowe plany Volition, które na pewno rozpoczęło już prace nad nowym projektem.

Źródło: https://kotaku.com/big-layoffs-hit-agents-of-mayhem-developer-volition-1818844285

Tagi: agents of mayhem Volition zwolnienia