Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.09.2017 16:31
Twórcy Playerunknown's Battlegrounds oskarżają Epic Games o kopiowanie ich gry. Oficjalna wiadomość studia
1728V

Twórcy Playerunknown's Battlegrounds oskarżają Epic Games o kopiowanie ich gry. Oficjalna wiadomość

Playerunknown's Battlegrounds bije kolejne rekordy na Steam, twórcy wciąż rozwijają grę, ale w najnowszej informacji opublikowanej przez deweloperów nie znajdziecie szczegółów dotyczących przyszłych aktualizacji. Studio bezpośrednio atakuje Epic Games o kopiowanie ich pomysłu.

Aktualnie najpopularniejszą produkcją na platformie Valve jest Playerunknown's Battlegrounds. Tytuł pobił większość rekordów i bez wątpienia jest to wzór do naśladowania dla innych deweloperów. Bluehole Studios uważa jednak, że Epic Games nie tylko inspiruje się ich produkcją, a po prostu kopiuje rozwiązania.

Fortnite Battle Royale za darmo! Epic Games zaprasza do gry

Playerunknown's Battlegrounds oferuje sieciową rozgrywkę, w której 100 graczy wpada na wielką mapę i walczy o przetrwanie. W Fortnite pojawił się właśnie tryb Battle Royale, który opiera się na tej samej zasadzie, więc Bluehole Studios nie jest zadowolone z tej sytuacji.

Chang Han Kim – wiceprezes – wystosował nawet specjalną wiadomość do mediów, w której oskarża Epic Games o kopiowanie pomysłów:

„W trakcie całego rozwoju Playerunknown's Battlegrounds utrzymywaliśmy stały kontakt z firmą Epic Games, ponieważ są oni twórcami silnika Unreal Engine 4, na którym licencjonowaliśmy grę. Po wysłuchaniu rosnących informacji zwrotnych od naszej społeczności i ocenie samej rozgrywki, obawiamy się, że Fortnite może kopiować doświadczenie, z którego znane jest Playerunknown's Battlegrounds.”

Epic Games w tym tygodniu zapowiedziało, że Fortnite: Battle Royale będzie dostępny w przyszłym tygodniu dla wszystkich graczy za darmo, a podobno w samej kampanii marketingowej pojawiają się bezpośrednie odwołania do Playerunknown's Battlegrounds:

„Zauważyliśmy również, że Epic Games wskazuje Playerunknown's Battlegrounds w promocji Fortnite dla swojej społeczności i w komunikacie dla prasy. To nigdy nie było z nami omawiane i uważamy, że nie czujemy, by było to słuszne.”

W tej drugiej wypowiedzi Chang Han Kim odwołuje się do informacji Epic Games z bloga PlayStation, w której pojawia się następujące zdanie: „Uwielbiamy takie gry jak Playerunknown's Battlegrounds i sądziliśmy, że Fortnite będzie wspaniałym fundamentem dla naszej wersji”.

Bluehole Studios może się faktycznie obawiać o swoją społeczność, bo Epic Games świętuje olbrzymie sukcesy z Fortnite, a jednocześnie twórcy już w przyszłym tygodniu zezwolą wszystkim graczom – na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych – grać w Fortnite: Battle Royale totalnie za darmo.  

Źródło: https://kotaku.com/battlegrounds-developer-attacks-fortnite-for-replicatin-1818654436

Tagi: Bluehole Studios Epic games Fortnite PlayerUnknown's Battlegrounds

Nie przegap