Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.09.2017 15:04
Xbox One X może być kompatybilny z kolejną konsolą Microsoftu!
2494V

Xbox One X może być kompatybilny z kolejną konsolą Microsoftu! Amerykanie rozpoczną nowy rozdział w historii

Amerykanie od wielu miesięcy skupiają się na kompatybilności wstecznej, dzięki której posiadacze Xboksów One otrzymają dostęp do biblioteki tytułów z Xboksa 360. Firma skupia się na tej koncepcji, ale myśli równocześnie o przyszłości. Bardzo możliwe, że dzięki podobnej technice, Xbox One X włączy tytuły z kolejnej konsoli Microsoftu.

Kompatybilność wsteczna to świetna opcja dla graczy, którzy od czasu do czasu lubią powrócić do ulubionych tytułów z poprzedniej generacji. Amerykanie zdecydowali się na świetny ruch, który pozwala graczom na czerpanie przyjemności nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów.

Xbox One X w Polsce. Cena, zawartość pudełka, ponad 130 ulepszonych gier

Pierwsze redakcje mogły już sprawdzić na własnej skórze Xboksa One X. Opinie są bardzo pozytywne a dziennikarze MCVUK.com postanowiła zadać Microsoftowi ważne pytanie – przez ile lat nowa platforma będzie wspierana?

Albert Penello – starszy dyrektor kierujący oddziałem marketingu w światowym oddziale Xboksa – wypowiedział bardzo niespodziewane słowa:

„Dużo zależy nam na zgodności, wykonujemy ogromną pracę przy kompatybilności i to niej jest tylko kompatybilność wsteczna.”

Pracownik korporacji z Redmond zaznaczył, że nie może przewidzieć przyszłych planów, ale teraz wielu graczy nie skupia się na samym sprzęcie, a społeczności oraz aplikacjach i właśnie Microsoft chce podążyć tą drogą.

Co to może tak naprawdę oznaczać? Jeśli Microsoft faktycznie myśli o połączeniu Xboksa One X z kolejną platformą Amerykanów, to możemy być świadkami prawdziwej rewolucji. Korporacja może za 2-3 lata pokazać nowy sprzęt, który jednak będzie tylko i wyłącznie opcją – jeśli będziecie chcieli grać w wyższej rozdzielczości, przy lepszej płynności animacji, to po prostu kupicie nowe urządzenie, ale w innej sytuacji otrzymacie możliwość grania na posiadanym Xboksie One X… Podobnie jak to teraz wygląda w przypadku Xboksa One oraz Xboksa One S.

Zaznaczam, że Penello niczego jeszcze oficjalnie nie zapowiedział, ale dał jasno do zrozumienia, że Microsoft rozważa plan poszerzenia kompatybilności również o kolejny sprzęt.

Źródło: http://www.mcvuk.com/news/read/microsoft-won-t-confirm-xbox-one-x-lifespan-but-talks-up-not-just-backwards-compatibility/0186598

Tagi:

Nie przegap