Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.09.2017 20:30
Fortnite bez zmagań cross-platformowych. Epic Games naprawia „błąd”, a sprawę komentuje Phil Spencer
1333V

Fortnite bez zmagań cross-platformowych. Epic Games naprawia „błąd”, a sprawę komentuje Phil Spencer

Po zaledwie kilkunastu godzinach Epic Games zdecydowało się naprawić „błąd”, przez który na jednym serwerze bez najmniejszego problemu mogli wspólnie biegać posiadacze PlayStation 4 i Xboksów One. Sytuację zdecydował się skomentować Phil Spencer.

Wczoraj informowałem naszych czytelników o ciekawej sytuacji. Gracze odkryli, że Epic Games połączyło serwery i zaoferowało wielkie, cross-platformowe zmagania w Fortnite. Niestety, zdaniem deweloperów był to tylko i wyłącznie błąd.

Fortnite z trybem Battle Royale! Gameplay zapowiada mocne zmagania

Rzecznik Epic Games przedstawił oświadczenie redakcji Eurogamer, w którym zaznaczył, że rywalizacja na jednym serwerze była tylko i wyłącznie „problemem konfiguracyjnym” i wszystkie niedogodności z tym związane zostały już wyeliminowane.

Trudno wierzyć w tę sytuacje, ale dobrze, że twórcy Gears of War pokazali jak to wszystko wygląda... Jeśli nawet „błąd” połączył serwery, to raczej żaden z deweloperów nie powinien mieć najmniejszego problemu na dopuszczenie do wspólnej zabawy.

Na takie przyjemności nadal nie zgadza się Sony, więc po naprawieniu Fortnite, kilka słów na Twitterze napisał Phil Spencer – szef marki Xbox wspomniał, że wolałby, aby cross-platformowe zmagania pozostały.

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-09-19-error-leads-to-fortnite-cross-platform-play-between-xbox-and-playstation

Tagi:

Nie przegap