Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.09.2017 14:03
Fortnite z rozgrywką cross-platformową bez zgody Sony? Epic Games może mieć spory problem
1627V

Fortnite z rozgrywką cross-platformową bez zgody Sony? Epic Games może mieć spory problem

Epic Games zdecydowało się dodać do Fortnite wielką aktualizację, która wprowadziła stuosobowe zmagania. Wiele na to wskazuje, że studio postanowiło dodatkowo połączyć serwery graczy na PlayStation 4 i Xboksach One.

Wielu deweloperów chętnie połączy graczy na wszystkich platformach w swoich produkcjach, ale zainteresowani wciąż czekają na zgodę Sony. Japończycy nie zamierzają dzielić się społecznością, jednak najwidoczniej Epic Games nie pytało o zgodę. Twórcy po prostu to zrobili.  

Fortnite z trybem Battle Royale! Gameplay zapowiada mocne zmagania

W weekend pojawiły się sygnały, według których gracze Fortnite dostrzegli pewną ciekawostkę – podczas spotkań na PlayStation 4 pojawili się zawodnicy z niedozwolonymi przez Sony pseudonimami. Strzelcy posiadali spację w pseudonimach, a jak wiadomo Japończycy nie pozwalają na takie przyjemności.

Takiego problemu nie ma na Xbox Live, lecz na początku sami zainteresowani sądzili, że po prostu na serwerach PS4 zostali dopuszczeni gracze z komputerów osobistych. Krótkie śledztwo pokazało jednak, że bez problemu na jednym serwerze mogą biegać fani Xboksów One z miłośnikami PlayStation 4.

Epic Games, Sony oraz Microsoft aktualnie nie komentują sytuacji, ale możemy mieć pewność, że wkrótce otrzymamy stosowne informacje. To może być prawdziwy przełom i wielka szansa dla mniejszych gier, które dzięki cross-platformowym zmaganiom otrzymają możliwość połączenia wszystkich klientów.

W Fortnite został dodany wspomniany tryb, który wymaga masy graczy – bardzo możliwe, że to właśnie przez stuosobową rywalizację, Epic Games zdecydowało się na taki ruch.

Poniżej zobaczycie pokaz wspólnej gry ojca i syna na dwóch platformach.

Fortnite z rozgrywką cross-platformową bez zgody Sony

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-09-18-playstation-4-and-xbox-one-cross-platform-play-switched-on-in-fortnite-players-report

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software

Nie przegap