Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.09.2017 18:10
Xbox One X vs. PlayStation 4 Pro. „Różnice w grafice dostrzeżemy w dużych grach AAA”
4193V

Xbox One X vs. PlayStation 4 Pro. „Różnice w grafice dostrzeżemy w dużych grach AAA”

W listopadzie na rynku pojawi się najnowsza platforma Microsoftu, więc możemy mieć pewność, że w okolicach debiutu zobaczymy sporo porównań, dzięki którym Amerykanie będą przekonywać graczy do swojego urządzenia. Zdaniem jednego z deweloperów największą różnicę dostrzeżemy w dużych grach AAA.

Nadal czekamy na wielkie porównanie oprawy Xboksa One X z Xboksem One, Xboksem One S, PlayStation 4, czy też PlayStation 4 Pro. Stosowne materiały pojawią się zapewne w okolicach listopada, bo już wcześniej Microsoft zapewnił, że zamierza pokazać różnicę w oprawie.

Xbox One i Xbox One X z rewolucyjnym systemem Intelligent Delivery. Microsoft zadba o nasz czas

Sytuację w ciekawy sposób przedstawił Steffen Kabbelgaard. Jego zespół pracuje właśnie nad wprowadzeniem Minion Masters: Forced To Duel na sprzęt Microsoftu (premiera na początku 2018 roku) i zdaniem dyrektora generalnego BetaDwarf największą różnicę w oprawie dostrzeżemy w studiach, które mogą pozwolić sobie na wyciągnięcie z Xboksa One X pełnej mocy.

„Generalnie w przypadku mniejszych gier różnica nie będzie tak naprawdę miała znaczenia, ale w przypadku dużych tytułów AAA oczekuję wyższych i bardziej stabilnych klatek na sekundę i prawdopodobnie więcej gier będzie działać w prawdziwym 4K.”

Oczywiście wiele zależy od priorytetów deweloperów, jednak studia mogą bez najmniejszego problemu wykorzystać moc i przystosować ją do nowej platformy osiągając tym samym lepsze wyniki.

Mimo wszystko na jakiekolwiek porównania musimy jeszcze zaczekać. Należy na pewno przypomnieć, że wielu deweloperów pracujących nad tytułami AAA potwierdziło chęć stworzenia ulepszeń dla Xboksa One X.

Źródło: http://gamingbolt.com/xbox-one-xps4-pro-graphical-differences-will-be-visible-in-big-aaa-games-betadwarf

Tagi: playstation 4 pro steffen kabbelgaard Xbox One X

Nie przegap