Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.09.2017 14:01
Doom na Nintendo Switch bez znaczącej zawartości. Jest pierwsze porównanie oprawy
2793V

Doom na Nintendo Switch bez znaczącej zawartości. Jest pierwsze porównanie oprawy

Bethesda szeroko uśmiecha się do posiadaczy Nintendo Switchów i jeszcze w tym roku na kolejnej platformie zadebiutuje Doom. Twórcy jednak potwierdzili, że tytuł nie otrzyma jednego z trzech trybów, a w dodatku możemy spojrzeć na pierwsze porównanie oprawy.

Nowa platforma Nintendo sprzedaje się niczym ciepłe bułeczki, więc wydawcy coraz to śmielej wrzucają na urządzenie swoje produkcje. Bethesda planuje jeszcze w tym roku zaoferować graczom Doom, a w przyszłym Wolfenstein II: The New Colossus.

Doom. Darmowe DLC i nowości zaprezentowane na zwiastunie

Mogliśmy się spodziewać pewnych ograniczeń wynikających z możliwości Nintendo Switcha. Gra nie zaoferuje oprawy znanej z PlayStation 4, Xboksa One i komputerów osobistych, ale również zostanie pozbawiona edytora SnapMap.

Jest to spora strata, bo id Software znacząco powiększyła możliwości programu i gracze mogą tworzyć ciekawe misje, czy też specjalne warianty zabawy. Tworzenie map byłoby na pewno świetnym dodatkiem na sprzęcie Nintendo.

Bethesda potwierdziła również ograniczenia w trybie sieciowym – chociaż zainteresowani otrzymają wszystkie wcześniej przygotowane dodatki (mapy, tryby, demony, skórki), to jednak multiplayer nie znajdzie się na kartridżu. Na "dyskietkę" trafi wyłącznie kampanię, a sieciowe zmagania pobierzemy z eShopu – ten problem pojawia się ze względu na ograniczoną powierzchnię kart.  

Źródło: https://www.videogamer.com/news/doom-on-nintendo-switch-wont-be-getting-snapmap-level-editor

Tagi:

Nie przegap