Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.09.2017 12:29
Firmware 4.74. Nowa aktualizacja systemowa PS4
4446V

Firmware 4.74. Nowa aktualizacja systemowa PS4

Sony już w sierpniu zaprezentowało nowe funkcje, które trafią do naszych PS4 w firmwarze 5.0. Jak się jednak okazuje firma nie spieszy się przechodzeniem od fazy beta do finalnej wersji tej aktualizacji.

Przed otrzymaniem firmware'u 5.0 czekają na nas kolejne mniej ważne aktualizacje systemowe. Na PlayStation Network właśnie trafiły pliki z firmwarem oznaczonym kodem 4.74. Paczka plików waży ok. 400 MB.

Firmware 5.0. Sony szykuje ważną aktualizację PlayStation 4

Sony dołączyło do aktualizacji notatkę z informacjami, co zostało zmienione w systemie. Nie znajdziemy tu niestety konkretów. "Ta aktualizacja poprawia wydajność systemu" - oprócz tego kultowego już zdania, które występuje w ponad 90% aktualizacji systemowych od Sony (dawniej Sony twierdziło, że "poprawia stabilność"), nie znajdziemy więcej informacji. Cóż, pozostaje się cieszyć, że PS4 weszło na kolejny poziom wydajności. Jak tak dalej pójdzie i wydajność zostanie doprowadzona do poziomu absolutnego, to otrzymamy perpetuum mobile. Obniżą się rachunki za prąd.

Osoby, które testowały betę firmware'u 5.0 nie będą mogły wrócić do niej po instalacji aktualizacji 4.74. Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy otrzymamy finalną wersję firmware'u 5.0, wprowadzającego kilka ważnych funkcji. Póki co aktualizacja znajduje się w fazie bety.

Tagi:

Nie przegap