SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.08.2017 08:44
Firmware 5.0 dla PlayStation 4. Beta zdradza wszystkie nowości
4210V

Firmware 5.0 dla PlayStation 4. Beta zdradza wszystkie nowości

Dotychczas mówiliśmy o aktualizacji systemowej 5.0 jedynie w kategoriach plotek. Sony wreszcie ujawnia oficjalnie przygotowywane zmiany.

Aktualizacja systemowa 5.00 do PlayStation 4 zostaje dziś udostępniona w wersji beta. Dzięki temu potwierdzają się informacje, do których dokopała się wcześniej redakcja Eurogamer.net

Ogromna promocja na PlayStation Store

Aktualizacja 5.0 pozwala posiadaczom PlayStation 4 Pro streamować gameplay poprzez Twitch w rozdzielczości 1080p i 60 fps. Niestety z opcji nie skorzystają właściciele "gołych" modeli PS4.

Aktualizacja 5.0 rozszerza również kontrolę rodzicielską nad wprowadzonymi w systemie kontami podległymi. Sony pozwala tworzyć teraz sieć powiązań osób z rodziny, które mogą osobno ustawiać, jaką zawartość mogą odpalać ich pociechy (dla każdego dziecka da się wprowadzić inne ustawienia).

Sony wprowadza też powiadomienia systemowe widoczne z poziomu Quick Menu, dzięki czemu nie trzeba wracać do menu głównego, by je zobaczyć. W Quick Menu sprawdzimy też status pobierania/uploadu zawartości. Kolejną nowością jest możliwość dzielenia się muzyką poprzez wiadomości prywatne. Sony wprowadziło też obsługę Virtual Surround 5.1 i 7.1 na PlayStation VR a także usprawniło podgląd turniejów. Ostatnią z nowinek jest opcja zmiany wyglądu i formy wiadomości wyskakujących w formie okienek.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy do dystrybucji trafi finalna wersja firmware'u 5.0. Prawdopodobnie Sony planuje opublikować aktualizację równocześnie z odświeżoną aplikacją PlayStation App, która ma działać szybciej i mieć lepszy design.

Źródło: https://blog.us.playstation.com/2017/08/17/ps4s-system-software-5-00-beta-rolls-out-today-key-features-detailed/

Tagi: aktualizacja systemowa beta firmware playstatin playstation playstation 4 sony

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme