Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.09.2017 09:03
Destiny 2. Bungie usunie z gry przedmiot, który przypomina symbol 4chan
3524V

Destiny 2. Bungie usunie z gry przedmiot, który przypomina symbol 4chan

Branżowa histeria wchodzi właśnie na nowy etap. Tym razem na celowniku znajduje się Destiny 2 i 4chan.

4chan to znana grupa trollów, która obśmiewa wszystko i wszystkich. Wygląda na to, że jeden z twórców tekstur w Bungie również odwiedza na ten portal i postanowił umieścić w swojej grze mały żart, związany z maskotką 4chana - żabą Kek. Na rękawicy dostępnej w Destiny 2 pojawił się symbol, który jest podobny do zmyślonej flagi "Kekistanu", fikcyjnego państwa, w którym panuje "król beki", ropuch Kek.

Recenzja Destiny 2

Okazuje się, że grafik odpowiedzialny za teksturę w Destiny 2 pewnie niedługo pożegna się ze swoim stanowiskiem w Bungie, bo Kek znajduje się na szybko rozrastającej się liście motywów zakazanych. Kek reprezentuje rzekomo motywy nienawiści "skrajnie prawicowych grup" z USA. Z tego powodu Bungie obwieściło na Twitterze, że usunie z gry rękawice z takim motywem graficznym z Destiny 2.

Kek stał się symbolem nacechowanym politycznie w trakcie kampanii prezydenckiej w USA. Hilary Clinton wspomniała w trakcie kampanii o rzekomym symbolu skrajnej prawicy, którą jest... zielona żaba. Nieświadomie kandydatka na prezydenta umocniła swoim komentarzem trollów z 4chan i oczywiście Keka, który stał się symbolem oporu przed polityczną poprawnością i nieoficjalną maskotką Donalda Trumpa.

Tagi: 4chan Bungie Destiny 2 donald trump humor kek usa