Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.09.2017 16:30
Final Fantasy XVI. Prace nad nowym projektem rozpoczną się w przyszłym roku
2124V

Final Fantasy XVI. Prace nad nowym projektem rozpoczną się w przyszłym roku

Square Enix wciąż rozwija uniwersum Final Fantasy XV, ale deweloperzy już coraz to śmielej wypowiadają się o przyszłości. Hajime Tabata otwarcie wspomina o nowym projekcie, którego prace ruszą pełną parą w przyszłym roku.

Już w maju światowe media informowały o rozpoczęciu prac nad wielkim projektem przez Square Enix. Wiele na to wskazuje, że chociaż produkcja ruszyła, to jednak główny zespół, zajmie się rozwojem produkcji dopiero w przyszłym roku. Teraz twórcy mają dopieścić Final Fantasy XV.

Final Fantasy XV na PC. Demo z PAX West rozczarowuje frameratem i grafiką

Aktualnie Japończycy nie mówią oficjalnie o Final Fantasy XVI, ale zaangażowanie w produkcję najważniejszych pracowników jest w zasadzie jednoznaczne. Hajime Tabata potwierdził, że już w przyszłym roku obejmie prace nad „kolejnym projektem”:

„Oczywiście przygotowujemy wiele różnych rzeczy z zespołem odpowiedzialnym za Final Fantasy XV. Jednak każdy projekt, który tworzymy jest czymś, co musimy zrobić, by zdobyć doświadczenie i przejść do realizacji kolejnego projektu. Sądzę, że będziemy mogli zmierzać w tym kierunku na początku przyszłego roku.”

Tabata zbiera ze swoim zespołem doświadczenie na rozwijaniu i rozszerzaniu Final Fantasy XV, więc trudno wyobrazić sobie, by studio chciało w przyszłości tworzyć mniejszą pozycję. Nie możemy jednocześnie zapomnieć, że „Piętnastka” została dobrze przyjęta przez wielu graczy, a Square Enix zapowiedziało zmierzanie w podobnym kierunku z kolejnymi, dużymi odsłonami uniwersum.

Japończyk potwierdził również, że firma nie zamierza stworzyć Final Fantasy XV-2, chociaż jego studio nadal będzie pracować nad ciekawostkami w tym świecie – warto tutaj wymienić ostatnio zapowiedziane Final Fantasy XV: Pocket Edition, czy też pozycje na Nintendo Switcha.

Źródło: http://wccftech.com/final-fantasy-xv-director-project-2018/

Tagi: Final Fantasy XV final fantasy xvi hajime tabata Square Enix

Nie przegap