Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.09.2017 08:18
Final Fantasy XV na PC. Demo z PAX West rozczarowuje frameratem i grafiką
1357V

Final Fantasy XV na PC. Demo z PAX West rozczarowuje frameratem i grafiką

Square Enix pojawiło się na imprezie PAX West 2017, chcąc oczywiście zrobić jak najlepsze wrażenie na graczach. Szczególnie na tych, którzy nie posiadają konsol i zamierzają zagrać w Final Fantasy XV po raz pierwszy w wersji PC.

Jak donoszą redaktorzy GameSpot, wrażenia płynące z rozgrywki w Final Fantasy XV Windows Edition nie były zbyt pozytywne. Gra ma trafić na rynek PC w pierwszych miesiącach 2018 roku, ale deweloperzy nie zdążyli jeszcze dopasować interfejsu i sterowania w tej konwersji.

Square Enix ujawnia plany na TGS 2017!

To oczywiście można zrozumieć, bo do premiery zostało jeszcze trochę czasu. Większym zonkiem jest grafika, która nie wyróżniała się właściwie niczym od  tej z PS4/XOne. Wg GameSpot największe zdziwienie budził framerate, który w trakcie walk zauważalnie "chrupał", spadając do nieakceptowalnych wartości dla osób wyczulonych na tym punkcie (i to zaledwie w rozdzielczości 1080p). Jakość tekstur, cieniowania i innych elementów oprawy również pozostawiały trochę do życzenia.

Square Enix niestety nie podawało, na jakiej konfiguracji sprzętowej odpalono Final Fantasy XV Windows Edition na PAX West 2017. Można jednak oczekiwać, że dla takiego giganta jak Square Enix wystawienie kilku standów z high-endowymi pecetami nie było żadnym problemem. Wniosek jest zatem jeden - firma trochę pospieszyła się z prezentacją  komputerowej konwersji, która wymaga jeszcze sporo pracy. Miejmy nadzieję, że japońscy deweloperzy dobrze wykorzystają czas przed premierą.


Tagi: Final Fantasy XV pax west 2017 PC Square Enix windows

Nie przegap