Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.09.2017 10:17
SanDisk nawiązał współpracę z Nintendo. Certyfikowane karty microSD
741V

SanDisk nawiązał współpracę z Nintendo. Certyfikowane karty microSD

Nintendo wbudowało w Switch tak mało przestrzeni na dane, że zakup pojemnej karty microSD jest właściwie wymogiem w momencie nabycia konsoli. Temat postanowiła wykorzystać firma Western Digital, która nawiązała współpracę z Nintendo.

Właśnie z myślą o posiadaczach Nintendo Switch SanDisk (którego właścicielem jest Western Digital) nawiązał współpracę z Nintendo, dzięki czemu już w październiku na rynek trafią karty microSDXC o pojemnościach 64 GB oraz 128 GB. Na opakowaniach tych kart zobaczymy wizerunki Linka i Mario (obrazki w naszej galerii).

Nintendo Switch otrzyma mnóstwo „indyków”

Oprócz tych elementów na opakowaniu rzeczonych kart nie zabraknie loga Nintendo Switch i tradycyjnego certyfikatu, potwierdzającego, że mamy do czynienia z licencjonowanym produktem Nintendo.

Taka strategia działania SanDisk pewnie okaże się strzałem w dziesiątkę. Znając życie karty zostaną wycenione wyżej od zwykłych produktów SanDisk, ze względu na"licencję", ale chętnych na zakupy nie zabraknie. Choćby z tego powodu, że nieogarniający tematu rodzice kupujący Switch pociechom na Święta będą wiedzieli od razu jaka karta na 100% będzie kompatybilna z wybraną konsolą.

Karty pojawią się na rynku, "u wybranych sprzedawców", w październiku 2017 r.

Tagi: karta pamięci Nintendo nintendo switch sandisk switch

Nie przegap