Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.09.2017 17:46
Xbox i Samsung łączą siły, by wspólnie zapewnić lepsze doświadczenie 4K w grach
3515V

Xbox i Samsung łączą siły, by wspólnie zapewnić lepsze doświadczenie na Xbox One X

To była tylko kwestia czasu. Samsung właśnie ogłosił wielką współpracę „na wyłączność”, dzięki której posiadacze Xboksów One X będą mogli zagrać w najlepsze gry w najlepszej jakości. Aktualnie projekt swoim zasięgiem obejmie Stany Zjednoczone.

Phil Spencer już kilka tygodni temu zapowiedział przygotowanie specjalnych zestawów Xboksa One X z telewizorami, a właśnie pojawiły się pierwsze konkrety w tym temacie. Microsoft zdecydował się nawiązać współpracę z Samsungiem.

Xbox Game Pass wrzesień 2017. Nowe gry dostępne w usłudze

„Samsung oraz Xbox partnerami w celu zapewniania lepszego doświadczenia 4K w grach” – tym zdaniem firmy zapowiedziały współpracę marketingową oraz detaliczną na wyłączność. W prostych słowach Samsung wykorzysta linię QLED TV do promocji „wysoce oczekiwanego Xboksa One X”.

Projekt wystartował tak naprawdę już podczas tegorocznego E3, gdy to Microsoft prezentował swoje wszystkie produkcje na najnowszych telewizorach Samsunga, które zapewniły najlepsze doświadczenie dla zgromadzonych dziennikarzy.

Najnowsze modele telewizorów otrzymają aktualizację, dzięki której Xbox One X zostanie automatycznie rozpoznany przez sprzęt w celu wykorzystania wszystkich najlepszych funkcji przeznaczonych dla graczy. Tryb „Game Mode” umożliwi zainteresowanym natychmiastową optymalizację ustawień audio i wideo dla produkcji.

Mogliśmy się spodziewać tej sytuacji, jednak na konkrety dotyczące pakietów musimy jeszcze zaczekać. Współpraca została aktualnie zapowiedziana wyłącznie na rynek amerykański, ale możemy spodziewać się bliźniaczych informacji od europejskich oddziałów Samsunga oraz Microsoftu.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Microsoft qled tv Samsung xbox one xbox one x

Nie przegap