Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.08.2017 21:30
Wild Hunt Live – zespół Percival zaprasza na wyjątkowe widowisko
1369V

Wild Hunt Live – zespół Percival zaprasza na wyjątkowe widowisko

Fani Wiedźmina czekali na tę wiadomość od dawna. Zespół Percival powraca z drugą trasą koncertową, podczas której zainteresowani posłuchają fantastycznej muzyki z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego.

Pierwsza edycja trasy okazała się sporym sukcesem. Sympatycy Geralta tłumnie przybyli na koncerty, wykupili wszystkie bilety, więc muzycy powracają z rozbudowanym repertuarem w jeszcze lepszej oprawie świetlno-wizualnej, a nawet z nowymi projekcjami stworzonymi z myślą o tej trasie.

Wild Hunt Live! - Walentynki z Wiedźminem, czyli relacja z koncertu Percival

Słuchacze ponownie zobaczą piękne stroje nawiązujące do wczesnego średniowiecza, otrzymają możliwość posłuchania niepowtarzalnych instrumentów, a widowisko uświetni swymi akrobatyczno-tanecznymi występami Teatr Avatar.

Percival jest autorem części muzyki do Wiedźmina 3: Dziki Gon, a nawet niektóre fragmenty wykorzystane w grze zostały przygotowane przez zespół wcześniej – w ścieżce dźwiękowej znalazły się utwory lub fragmenty pochodzące z pierwszych czterech albumów zespołu Percival (Eiforr 207, OjDido 2008, Slava I - Pieśni Słowian Południowych 2012 , Slava II - Pieśni Słowian Wschodnich 2014).

Tak prezentują się trasa WILD HUNT Percival + Teatr Avatar

Warto pamiętać, że w 2015 roku Percival przygotował składankę WILD HUNT:

W 2015 Percival wydał płytę składankę WILD HUNT na której słuchacze mieli okazję zapoznać się z oryginalną formą utworów które w nieco zmodyfikowanej formie pojawiły się w soundtracku gry, będących kompozycjami zespołu Percival i słowiańskimi melodiami ludowymi. Utwory specjalnie na składankę zostały zremasterowane i oddane do posłuchania łącznie z nie publikowanymi na żadnej wcześniejszej płycie „Tridamem” i „Sargonem”. Była to pierwsza płyta w historii zespołu, na której łączy on oba swoje oblicza: zarówno Percivala, jak i Schuttenbach

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: muzyka muzyka gracza percival Wiedźmin 3: Dziki Gon