Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.07.2017 19:58
Fortnite zalicza świetny start! Mnóstwo sprzedanych kopii we Wczesnym Dostępie – gra działa lepiej na XOne
1001V

Fortnite zalicza świetny start! Mnóstwo sprzedanych kopii we Wczesnym Dostępie – gra działa lepiej na XOne

Ktoś wątpił w Epic Games? Szczerze mówiąc należę do tego zacnego grona, a okazuje się, że Fortnite już w dniu premiery cieszy się ogromną popularnością. Pierwszy wynik zaprezentował dyrektor kreatywny, a swoje pięć słów na temat gry zaprezentowali przedstawiciele Digital Foundry.

Fortnite powstawało kilka długich lat. Autorzy w ostatnich miesiącach nie prezentowali nowych materiałów, więc niektórzy gracze obawiali się, że projekt już dawno trafił do kosza. Twórcy się nie poddali i okazuje się, że była to bardzo dobra decyzja.

Fortnite. Premierowy zwiastun zachęca do budowania fortec

Darren Sugg potwierdził na Twitterze pierwszy wynik produkcji. Dyrektor kreatywny Fortnite podkreślił, że liczba zamówień przedpremierowych przekroczyła 500 000 egzemplarzy! Gracze zaufali Epic Games, bo nie możemy zapomnieć, że tytuł przez najbliższy rok będzie znajdował się w programie Wczesnego Dostępu.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że w przyszłym roku odbędzie się oficjalna premiera i od tego czasu Fortnite będzie dostępne za darmo. Jak widać Wczesny Dostęp nie odstraszył fanów Epic Games, którzy chcą pomóc rozwijać ten tytuł – studio zaznaczyło, że zamierza współpracować ze społecznością nad kolejnymi elementami gry. 

Kilka słów na temat gry przedstawiło również Digital Foundry. Specjaliście z Wielkiej Brytanii podkreślili, że chociaż Fortnite wygląda lepiej na PlayStation 4 względem Xboksa One, to jednak różnice w tym wypadku są minimalne (1080p vs. 900p). Warto jednak zaznaczyć, że pozycja działa znacznie lepiej na konsoli Microsoftu – w przypadku PS4 pojawiają się spadki animacji, które wyraźnie mają wpływać na rozgrywkę.

Materiał: Fortnite Early Access: PS4/ Pro vs Xbox One Graphics Comparison + Frame-Rate Test

Źródło: Twitter.com

Tagi: digital foundry Epic Games Fortnite