Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 23.07.2017 17:04
Game Boy Advance. Poznajcie tajemnice kultowej konsoli Nintendo!
1771V

Game Boy Advance. Poznajcie tajemnice kultowej konsoli Nintendo!

Nintendo do dziś jest niekwestionowanym królem konsol przenośnych, które to robi tak dobre i innowacyjne, że przebijają one wszelkie możliwe oczekiwania. Jednym z tych kultowych sprzętów jest oczywiście Game Boy Advance!

Serwis Did You Know Gaming przygotował specjalny materiał wspominkowy na temat GBA, w którym przytacza być może nie znane wam wcześniej ciekawostki.

Nintendo Switch otrzyma aplikację do oglądania wideo i live-streamów

Dzięki poniższemu materiałowi dowiecie się między innymi tego, że przed Game Boy Advance mieliśmy dostać innego handhelda, który w 1996 roku miał mieć praktycznie taką samą specyfikację co wspomniany sprzęt - co w tamtym okresie zerwało by wszystkim czapki z głów!

Dodatkowo nasza mała konsolka mogła mieć już pstryczek do włączenia obrazu w 3D - i tu nie chodzi o grafikę 3D, a efekt 3D znany z dzisiejszych kin. Niestety, Nintendo nie było zadowolone z efektów, gdyż rozdzielczość ekranu była na to po prostu za mała.

A jeśli to wam nie wystarczy, musicie wiedzieć, że Ninny bardzo dbało o wsteczną kompatybilność i aby mieć pewność, że działa jak trzeba, sprawdziło absolutnie wszystkie gry z Game Boy i Game Boy Color, na wersji Advance. Ponadto Satoru Iwata upierał się, aby GBA miał tryb uśpienia, lecz w tamtym czasie zrezygnowano z pomysłu i mistrz zawalczył o to, aby takowy znalazł się w DS-ie!

Te i wiele innych fascynujących niespodzianek zobaczycie w tym wideo. Jakie macie wspomnienia z Game Boy Advance? A może mieliście wersję SP? Piszcie!

Tagi: did you know gaming game boy advance gba