Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.07.2017 20:37
Xbox One X jest znacznie bardziej wydajny od PlayStation 4 Pro
2093V

„Xbox One X jest znacznie bardziej wydajny od PlayStation 4 Pro” – twórcy Mantis Burn Racing chwalą sprzęt

Kolejni deweloperzy dostali w swoje łapki nową konsolę Microsoftu i ponownie urządzenie jest chwalone. Konsola nie tylko jest wyjątkowo mocna, to również pozwala w ekspresowym tempie przygotowywać produkcje.

Microsoft nie musi się specjalnie męczyć z promocją Xboksa One X. O urządzeniu bardzo pozytywnie wypowiadają się kolejni deweloperzy, którzy doceniają podzespoły oraz świetne narzędzia do przygotowywania produkcji.

Xbox oficjalnym sponsorem Realu Madryt. Microsoft przedstawia nowy kontroler

W sprawie maszyny wypowiedział się przedstawiciel VooFoo Studios, czyli zespołu, który w ostatnich latach przygotował Hustle Kings, Pure Pool, Pure Chess, Pure Hold’em, Backgammon Blitz, czy też zachwalane Mantis Burn Racing. Ten ostatni tytuł był chwalony przez między innymi Digital Foundry, ponieważ gra działa na PlayStation 4 Pro w natywnym 4K.

Twórcy otrzymali już od Microsoftu niezbędny sprzęt i porównali go do konsoli Sony:

„Konsola jest znacznie bardziej wydajna od PlayStation 4 Pro, ale jego wadą jest wyższa cena. Musimy teraz zaczekać i zobaczyć, czy konsumenci zainteresują się urządzeniem, jednak to naprawdę najmocniejsza konsola na świecie. Microsoft zaoferował dużo więcej do samego dev-kita, co jest dodatkowym krokiem dla prostego rozwoju i jest to świetne.”

Studio przygotowując tytuły na PlayStation 4 Pro musiało rezygnować z niektórych efektów, ale w przypadku Xboksa One X mogą je jeszcze podkręcić:

„Musieliśmy zrezygnować z kilku drobnych rzeczy na PlayStation 4 Pro – takich jak niektóre szczegóły efektów cząsteczkowych i mniejsza precyzja cieniowania (co w rzeczywistości nie jest bardzo zauważalne). Jednak w przypadku Xboksa One X idziemy w drugą stronę, dorzucając dodatkowe szczegóły.”

Sytuacja jest naprawdę interesująca, bo wygląda na to, że Microsoft faktycznie dostarczy na rynek sprzęt, który nie tylko będzie potężny, ale pozwoli autorom na proste wykorzystywanie tej mocy. Teraz pozostaje tylko zapowiedzieć kilka konkretnych tytułów, które trafią na rynek w przeciągu następnego roku, a sympatycy korporacji z Redmond na pewno nie będą narzekać.

Źródło: http://gamingbolt.com/xbox-one-x-is-substantially-more-powerful-than-ps4-pro-says-voofoo

Tagi: Microsoft VooFoo Studios xbox one x