Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.07.2017 15:40
Xbox One otrzymał pierwsze gry z programu Xbox Live Creators
789V

Xbox One otrzymał pierwsze gry z programu Xbox Live Creators. Na liście produkcja Polaków

Na Games Developers Conference został zaprezentowany Xbox Live Creators Program, który pomoże mniejszym zespołom publikować swoje produkcje na Xboksie One. Pierwsze tytuły właśnie trafiły na serwery Amerykanów.

Xbox Live Creators Program to specjalna inicjatywa Microsoftu, dzięki której mniejsze zespoły deweloperskie mogą publikować swoje produkcje na Xbox Live bez uciążliwych procedur znanych z ID@Xbox.

Xbox One S w zestawach z grami. Microsoft Polska przedstawia nową ofertę

Program został przygotowany z myślą o bardziej bezpośredniej formie publikacji gier w sklepie korporacji z Redmond i właśnie na Xbox Live dostrzeżono pierwsze zestawienie tytułów:

  • Whispers in the Dark 
  • Stereo Aereo 
  • Animal Rivals 
  • Derelict Fleet 
  • Space Cat! 
  • Solitaire HD

Nie możemy tutaj oczywiście mówić o wielkich tytułach AAA. Są to małe indyki, w których mogą pojawiać się najróżniejsze błędy, czy też problemy ze płynną rozgrywką. Twórcy mają stale ulepszać produkty.  

Deweloperzy w tym wypadku korzystają ze wszystkich najważniejszych funkcji Xbox Live – przykładowo mogą dodawać do pozycji tryby sieciowe, czy też zachęcać graczy osiągnięciami.

The Creators Collection jest dostępny w programie Xbox Insiders, jednak wkrótce opcja będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy Xboksów One. Ciekawostką na pewno jest pojawienie się Animal Rivals – jest to tytuł rodzimego Blue Sunset Games. O grze pisaliśmy na portalu kilkukrotnie.

Źródło: https://www.windowscentral.com/first-wave-self-published-titles-hit-xbox-one-xbox-live-creators-program

Tagi: Microsoft xbox live creators program Xbox One