Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.07.2017 21:05
Ataribox. Prezentacja nowej konsoli Atari – urządzenie może otrzymać nowe gry
6650V

Ataribox. Prezentacja nowej konsoli Atari – urządzenie może otrzymać nowe gry

Atari w ubiegłym miesiącu potwierdziło przygotowanie zupełnie nowej konsoli. Firma tworzy Ataribox, który właśnie został ujawniony. Zobaczcie nowy sprzęt tworzony przez legendarną firmę.

19 czerwca Fred Chesnais potwierdził krążące w Sieci plotki. Atari wraca do gry i na dobry początek przygotowuje urządzenie nazwane Ataribox. Firma właśnie ujawniła wygląd urządzenia.

Ataribox to nowa konsola Atari. Firma wraca do gry!

To dopiero początek informacji. Aktualnie korporacja zaprezentowała sprzęt, który kupimy w dwóch wersjach kolorystycznych – czarno-czerwonej lub czarno-drewnianej. W obu przypadkach maszyna będzie wyposażona w następujące wejścia: karta SD, HDMI, 4 USB, Ethernet.

Dotychczas sądziliśmy, że sprzęt będzie odpalał wyłącznie klasyki, jednak Atari w wysłanej informacji wspomina o „aktualnej zawartości”:

„Jak możesz się domyśleć, porty sugerują nowoczesną specyfikację. Oznacza to, że podczas dostarczania klasycznych produkcji, przygotujemy również współczesną gamingową zawartość.”

Na specyfikację, gry, funkcje, cenę i datę premiery jeszcze przyjdzie czas. Przedstawione zdjęcia mają po prostu pokazać, że sprzęt powstaje, jednak Atari nie chce się śpieszyć – urządzenie zostanie przygotowane dzięki uwagom społeczności.

W kolejnych miesiącach będziemy świadkami „wielu kamieni milowych”, a w międzyczasie otrzymamy sporo informacji.  

Ataribox pierwsza prezentacja

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: atari ataribox konsola