SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.06.2017 14:33
Ataribox to nowa konsola Atari. Firma wraca do gry!
4167V

Ataribox to nowa konsola Atari. Firma wraca do gry!

Jeszcze kilka dni temu to były wyłącznie plotki, ale Atari oficjalnie potwierdziło prace nad sprzętem. Ataribox to zupełnie nowe urządzenie, które ma dostarczyć graczom wiele przyjemnych chwil.

Maciej przeszło tydzień temu wspominał na portalu o tajemniczym zwiastunie Ataribox, ale dopiero teraz poznaliśmy konkretne informacje dotyczące urządzenia. W sprawie propozycji wypowiedział się Fred Chesnais.

Atari ma chrapkę na własny retro sprzęt?

Dyrektor generalny Atari podczas rozmowy z serwisem GamesBeat potwierdził „walkę o konsolowy rynek”. Firma pracuje nad zupełnie nowym urządzeniem, który ma zaoferować graczom sporo rozrywki.

Chesnais zdradził, że korporacja zdecydowała się w tym wypadku oprzeć sprzęt na technologii PC-towej, a aktualnie przedstawiciele pracują nad projektem maszyny – jej wygląd zostanie pewnie ujawniony dopiero w momencie wielkiej prezentacji.

Jest to naprawdę ciekawa sytuacja, która pokazuje, że już w przyszłym roku możemy być świadkami kolejnej wielkiej premiery. Fani elektronicznej rozgrywki powinni zbierać gotówkę, choć trudno tak naprawdę przewidzieć, na co zdecyduje się Atari. Widząc ogromne zainteresowanie retro konsolą od Nintendo, nie zdziwię się, gdy Atari pójdzie właśnie tą drogą.

Warto przypomnieć, że w połowie stycznia Atari rozsyłało do graczy wiadomość dotyczącą „zupełnie nowego sprzętu” i choć prezentacja miała odbyć się 1 lutego, to do teraz nie byliśmy świadkami wielkiego show. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: https://venturebeat.com/2017/06/16/atari-ceo-confirms-the-company-is-working-on-a-new-game-console/

Tagi: atari ataribox fred chesnais

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme