Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.07.2017 17:30
Pocketwatch Games
780V

Tooth and Tail. Wielka wojna zwierząt również na PlayStation 4 – data premiery i zwiastun

Kolejna strategia czasu rzeczywistego zmierza na konsolę Sony, jednak w tym wypadku nie możemy mówić o typowym przedstawicielu gatunku. Pocketwatch Games wpadło na ciekawy pomysł, który w ostatecznym rozrachunku może odnieść spory sukces.

Tooth and Tail to strategia czasu rzeczywistego przygotowana przez studio Pocketwatch Games. Autorzy w tym wypadku zdecydowali się na nietypowe rozwiązanie, ponieważ w pozycji sterujemy wyłącznie dowódcą.

Masquerada: Songs and Shadows na PlayStation 4 i Xbox One. Zwiastun oraz data premiery

Produkcja została umiejscowiona podczas rewolucji zwierząt, a dokładniej podczas przełomu XIX i XX wieku. Opowieść jest jednak wyłącznie pretekstem, przez który autorzy pokazują konflikt pomiędzy myszkami, skunksami, lisami, czy też dzikami.  

Rozgrywka od początku potrafi zaskoczyć, ponieważ obok standardowych dla gatunku elementów pokroju rozbudowy bazy, zbierania surowców, tworzenia armii, czy też taktycznej walki, deweloperzy zdecydowali się na wprowadzenie do tytułu głównych bohaterów. Gracz wciela się właśnie w szefa oddziału i steruje tylko jedną postacią – to on wydaje polecenia, pokazuje, w którym miejscu ma znajdować się budynek, czy też rozkazuje wojsku. W konsekwencji produkcja nie jest typowym przedstawicielem gatunku, ponieważ gameplay jest bardzo zautomatyzowany.

W Tooth and Tail zainteresowani gracze znajdą fabularną kampanię oraz tryby multiplayer (1v1 i 2v2), które można rozgrywać na podzielonym ekranie lub w Sieci.

Na początku gra miała trafić wyłącznie na komputery osobiste, ale autorzy właśnie potwierdzili ostateczną datę premiery i jednocześnie zapowiedzieli wersję na PlayStation 4. Tooth and Tail na obu platformach pojawi się 12 sierpnia.

Materiał: Tooth and Tail – Cinematic Trailer 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: data premiery Pocketwatch Games Tooth and Tail zwiastun