Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.07.2017 14:40
Nowy Xbox już powstaje. Microsoft ma zrezygnować ze standardowych „generacji”
5357V

Nowy Xbox już powstaje. Microsoft ma zrezygnować ze standardowych „generacji”

Gdy wielu graczy wyczekuje na premierę Xboksa One X, Microsoft ma już pracować nad jego następcą. Zdaniem informatora sprzęt znajduje się we wczesnej fazie projektowania, ale już teraz posiada nazwę oraz wygląd.

W listopadzie na półkach sklepowych zadomowi się Xbox One X. Gracze mogą oczekiwać najmocniejszej konsoli w historii, która ma poradzić sobie z rozgrywką w rozdzielczości 4K oferując jednocześnie wiele dodatków oraz płynniejszą rozgrywkę względem konkurencji.

Crackdown 3. Gameplay pokazuje wielką nadzieję Microsoftu

W sprawie następcy sprzętu wypowiedział się Jez C – znany dziennikarz WindowsCentral – który często posiada tajne informacje dotyczące Microsoftu. To właśnie on na swoim Twitterze poinformował, że Amerykanie przygotowali już wygląd oraz nazwę nowego Xboksa.

Sytuacja jest zaskakująca, jednak zdaniem redaktora nie powinniśmy oczekiwać premiery w przeciągu najbliższych dwóch lat. Urządzenie może być odświeżoną wersją Xboksa One X, który podobnie jak Xbox One S będzie prezentować znikome różnice względem Xboksa One.

Zdaniem Jez C sprzęt nie będzie „nową generacją”, bo Microsoft miał zrezygnować z takiego podejścia do konsol – może to oznaczać pełną wsteczną kompatybilność, którą już teraz prezentują Amerykanie.

Jeden z graczy zapytał Jez C, czy słyszał coś na temat nowych gier first-party przygotowywanych przez Microsoft i choć dziennikarz nie otrzymał informacji, to jest pewien, że Phil wyraźnie usłyszał informacje zwrotne od fanów.

Nie są to oczywiście potwierdzone informacje, ale warto pamiętać, że Jez C często publikował spore ciekawostki związane z Microsoftem, które w późniejszym terminie były potwierdzane.

Źródło: Twitter.com

Tagi: microsoft plotka Xbox xbox one xbox one x

Nie przegap