Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.07.2017 10:06
New Nintendo 3DS. Japoński oddział Nintendo zakończył produkcję konsoli
2222V

New Nintendo 3DS. Japoński oddział Nintendo zakończył produkcję konsoli

Nintendo zapewniało przed premierą Switch, że wsparcie dla 3DS-ów zostanie zachowane i że posiadacze tych platform nie mają się czego obawiać. Wygląda jednak na to, że firma znacząco zmniejsza zaangażowanie w produkcję handhelda.

Najpierw "standardowy" 3DS a teraz New Nintendo 3DS. Kolejny model handhelda Nintendo wypada z obiegu. Japoński oddział Nintendo ogłosił, że zakończył produkcję New Nintendo 3DS z przeznaczeniem do dystrybucji w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Nintendo zakończyło wsparcie dla pierwszych modeli 3DS

Nie wiemy jeszcze czy produkcja zostanie zakończona również w innych regionach. Warto jednak przypomnieć, że New Nintendo 3DS na rynku japońskim funkcjonuje zaledwie od 2014 roku (w Europie od 2015 roku), więc decyzja o tak szybkim zakończeniu produkcji może dziwić.

Trudno powiedzieć, jak wyglądać będzie sytuacja w przypadku New Nintendo 3DS XL, które zostało wprowadzone na rynek japoński w 2014 r.

Wygląda na to, że Nintendo skupia siły na produkcji New Nintendo 2DS XL, które zostało zaprezentowane w kwietniu, a 28 lipca 2017 r. trafi na półki sklepowe Europy i USA. Nintendo porzuciło w tym sprzęcie funkcjonalność 3D, co akurat specjalnie nie dziwi, bo wiele najlepszych gier ostatnich lat porzuciło tę opcję w celu uwolnienia zasobów do generowania lepszej grafiki.

Źródło: https://www.nintendo.co.jp/hardware/3dsseries/new3ds/index.html

Tagi: 3ds japonia new nintendo 2ds xl new nintendo 3ds Nintendo