Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.07.2017 16:38
Nintendo Switch w wersji NES
1522V

Nintendo Switch ma wbudowany emulator NES-a?

Od prezentacji Nintendo Switch wielu graczy wyczekuje na zapowiedź wprowadzenia na konsole usługi Virtual Console. Japończycy potwierdzili pracę nad tym elementem, ale w Sieci pojawiła się pewna ciekawostka dotycząca emulacji gier z Nintendo Entertainment System.

Nintendo Switch znajduje się na rynku już kilka miesięcy, więc z urządzeniem zapoznają się różni sympatycy nowoczesnych urządzeń. Hakerzy podobno dorwali się do oprogramowania i znaleźli w nim emulator NES-a.

Nintendo Switch i GameCube. Nintendo potwierdza prace nad przeniesieniem gier

Urządzenie posiada wbudowany emulator o nazwie kodowej „flog”, który może pomóc w rozgrywce w klasyczne tytuły. Już wcześniej Japończycy potwierdzili, że zamierzają wprowadzić na Nintendo Switcha Super Mario Bros. 3 czy też Dr. Mario, a dzięki zadbaniu o taki mały detal, korporacja może mieć pewność, że wszystkie tytuły będą śmigać na nowym sprzęcie w odpowiedniej jakości.

W przyszłości urządzenie może otrzymać w ramach aktualizacji emulację kolejnych, japońskich urządzeń i tym samym zaoferować graczom przyjemną retro-rozgrywkę.

Oczywiście wśród najbardziej wyczekiwanych funkcji jest wprowadzenie biblioteki GameCube’a. Nintendo wspomniało w lutym, że trwają prace nad przeniesieniem produkcji, jednak tak naprawdę od tego czasu czekamy na konkrety.  

Źródło: http://www.nintendolife.com/news/2017/07/rumour_nintendo_switch_comes_with_a_built-in_nes_emulator

Tagi: nes Nintendo nintendo Switch virtual console