Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.07.2017 11:16
SNES Classic Mini produktem deficytowym. Ceny rosną, Amazon ogranicza zamówienia do 1 sztuki
2395V

SNES Classic Mini produktem deficytowym. Ceny rosną, Amazon ogranicza zamówienia do 1 sztuki

SNES Classis Mini pojawił się już w ofercie polskich sklepów za ok. 390 zł. Niestety wielu sprzedawców podaje już teraz, że mogą wystąpić poważne problemy z dostępnością hardware'u. I dotyczy to nawet zamówień przedpremierowych, które mogą nie zostać w pełni zrealizowane.

Niestety wygląda na to, że powtórzy się sytuacja z NES Classic, pomimo zapewnień Nintendo, że tym razem firma wyprodukuje wystarczającą ilość konsol.

Moda na SNES powróciła

Już teraz większość sklepów zgłasza, że nie jest w stanie zagwarantować dostawy SNES Classic Mini dla osób, które złożą pre-ordery. W Wielkiej Brytanii doszło do jeszcze bardziej ciekawej sytuacji. Amazon.co.uk informuje klientów, że sprzedaż SNES Classic Mini jest reglamentowana w związku z małą ilością towaru, który pojawi się w magazynach.

Klienci, którzy zdążyli już zamówić na brytyjskim Amazon więcej niż jeden egzemplarz SNES Classic Mini otrzymali od obsługi sklepu mail o następującej treści:

"Niestety doszło do zmiany dostępności tego przedmiotu na Amazon.co.uk. W związku z tym musieliśmy ograniczyć ilość zamówionych sztuk Nintendo Classic Mini do jednego egzemplarza. Rozumiemy, że to nie jest to, czego oczekiwałeś przy składaniu zamówienia i przepraszamy za tę niedogodność".

Na jednego klienta ma przypadać tylko jedna sztuka SNES Classic. Być może na taki obrót spraw naciskał sam producent, który w swoim oficjalnym sklepie pozwala również tylko na zamówienie jednego egzemplarza konsolki na jednego klienta.

Przedsiębiorcze osoby zwietrzyły interes, wystawiając już teraz oferty na eBay lub Allegro konsole ze znacznie zawyżoną ceną. Jak widać na Allegro konsole wystawione za 600 zł cieszą się jednak wielkim zainteresowaniem. Wychodzi na to, że jest spora grupa osób, która boi się, że w inny sposób nie wejdzie w posiadanie rzeczonego hardware'u. Pozostaje mieć nadzieje, że Nintendo wyprodukuje jednak dużą ilość SNES Classic Mini, tak żeby sytuacja się unormowała.

Źródło: GamesIndustry

Tagi: allegro Amazon humor retro snes snes classic snes classic mini