Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.07.2017 11:22
SNES znów na topie. Po 25 latach na rynek trafi klasyczna myszka
1096V

SNES znów na topie. Po 25 latach na rynek trafi klasyczna myszka

Stareńki SNES znów jest na ustach wielu graczy. Niektóre firmy zamierzają wykorzystać ten renesans zajawki na retrogranie, którego katalizatorem było ostatnie ogłoszenie Nintendo.

Chodzi oczywiście o ogłoszenie dotyczące rychłego wprowadzenia na rynek SNES Classic Mini, czyli kolejnej miniaturowej wersji konsoli Nintendo (po bardzo ciepło przyjętym NES-ie).

SNES Classic dostępny w dwóch wersjach

Niektóre firmy już zauważyły gwałtowny wzrost zainteresowania grami z 16-bitowej epoki i wprowadzają na rynek nowe produkty, które mają wykorzystać ten fakt. Tak jest w przypadku Hyperkin, które zacznie od 6 lipca sprzedaż myszki, wystylizowanej na analogiczne urządzenie, które pojawiło się w 1992 roku z okazji premiery Mario Paint.

W przypadku Hyper Click Retro Stylu Mouse nie chodzi wcale o sprzęt łączący się przez port USB z pecetami. Ta myszka jest kompatybilna wyłącznie z klasycznym SNES-em (a nie z modelem SNES Classic, którego premiery wyczekujemy) i grami takimi jak Mario Paint, Doom czy Wolfenstein 3D.

Sprzęt kosztuje w zamówieniu przedpremierowym 20 dolarów i dysponuje kablem o długości 180 cm. Co ciekawe - Hyper Click Retro Stylu Mouse jest myszką optyczną, co zapewnia znacznie większą precyzję śledzenia kursora.

Zamówienia na urządzenie można składać na Amazon.com.

Zdjęcia myszki produkowanej przez Hyperkin znajdziecie w naszej galerii poniżej. Poniżej krótki materiał przedstawiający oryginalną myszkę Nintendo, z 1992 r.

Tagi: