Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.07.2017 15:30
Evil Genius 2 oficjalnie powstaje
317V

Evil Genius 2 oficjalnie powstaje. Za produkcję odpowiada Rebellion

Rebellion w ostatnich latach było znane głównie z serii Sniper Elite. Brytyjczycy są jednak odpowiedzialni za wiele projektów i firma postanowiła oficjalnie przedstawić jeden z nadciągających tytułów.

Rebellion jeszcze przed E3 zapowiedział Strange Brigade. Kooperacyjna strzelanka zadebiutuje już wkrótce, więc autorzy postanowili ujawnić kolejny projekt. Brytyjczycy pracują nad Evil Genius 2. Studio od wielu lat chciało zająć się tym tytułem.

Strange Brigade - gameplay pozwala spojrzeć na kooperacyjne strzelanie do mumii

W 2004 roku na komputerach osobistych zadebiutowała strategia o tytule Evil Genius. Tytuł zebrał sporo pozytywnych opinii dzięki utrzymaniu wydarzeń w charakterze szpiegowskiego thrillera z lat 60. ubiegłego wieku.

Fani przez długi czas liczyli na przygotowanie kontynuacji. W 2006 roku Rebellion nabył prawa do marki od Sierry, jednak dopiero dzisiaj otrzymaliśmy oficjalna zapowiedź.

Twórcy podkreślają, że nie jest to remaster, a pełnoprawna kontynuacja, która jednocześnie zadebiutuje w standardowym modelu biznesowym (nie będzie to free-2-play). Studio nie zdecydowało się również na akcję crowdfundingową.

Kolejne informacje na temat pozycji otrzymamy w późniejszym terminie, ale warto na pewno podkreślić, że aktualnie Evil Genius 2 powstaje wyłącznie na komputery osobiste.

Materiał: "State of Rebellion" E3 Interview + Evil Genius 2 Announcement! 

Źródło: YouTube.com

Tagi: