Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.07.2017 14:39
Filary Ziemi mają w Polsce wydawcę. Znamy datę premiery i oglądamy zwiastun
522V

Filary Ziemi mają w Polsce wydawcę. Znamy datę premiery i oglądamy zwiastun

Wierni fani bestsellerowej powieści Kena Folletta mogą otwierać szampany. Techland zajmie się sprowadzeniem na naszą ziemię Filarów Ziemi i jednocześnie poznaliśmy datę premiery, cenę oraz możemy spojrzeć na świeżutkie materiały.

W ubiegłym roku miałem okazję zapowiedzieć na portalu Filary Ziemi, a dokładnie The Pillars of the Earth. Produkcja przygotowana przez niemiecki Daedalic Entertainment to adaptacja znanej i cenionej powieści z 1989 roku autorstwa Kena Folletta.

Pierwsze informacje o Filarach Ziemi

Miłośników powieści na pewno ucieszy wiadomość dotyczącą wydania – Techland zdecydował się wziąć pod swoją opiekę tytuł i gra zadebiutuje w Polsce dokładnie 15 sierpnia. Sympatycy mogą liczyć na rodzime napisy oraz specjalne wydanie.

Edycja Kingsbridge dostępna będzie od dnia debiutu i zainteresowani muszą przygotować 79,90 zł na zestaw – wkrótce otrzymamy konkretne szczegóły, ale zapewne na wypakowane pudełka mogą liczyć wyłącznie sympatycy komputerów osobistych.

Twórcy zapowiadają, że jest to ich najambitniejszy projekt, ponieważ bestseller Folleta trafił do rąk 26 milionów czytelników. Studio otrzymało świetną „podstawę” do stworzenia gry, ale jednocześnie jest to wymagającej zadanie.

W tytule wcielimy się w jedną z trzech postaci i dzięki eksploracji, podjętym decyzjom oraz odbytym dialogom zmienimy bieg wydarzeń z kart powieści. Gra została podzielona na trzy „księgi”, które posiadają po siedem rozdziałów – kupując tytuł w pudełku otrzymamy dostęp do przepustki sezonowej zawierającej wszystkie księgi. Pierwsza – zatytułowana "Z popiołów" – pojawi się w sierpniu, a informacje o kolejnych otrzymamy podczas targów Gamescom, aktualnie poznaliśmy ich nazwy: "Siejąc wiatr" oraz "W oku cyklonu".

Materiał: Filary Ziemi - zapowiedź polskiego wydania pudełkowego: Edycja Kingsbridge

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Daedalic Entertainment filary ziemi Techland The Pillars of the Earth