SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.06.2017 16:26
Rocket League i cross-platform
1200V

Psyonix każdego dnia pyta Sony o rozgrywkę cross-platformową, ale Japończycy stale odmawiają

Twórcy Rocket League mają wizję wielkiej cross-platformowej rozgrywki. Autorzy chcą zjednoczyć na serwerach wszystkich graczy, ale Sony wciąż odmawia dołączenia do zabawy. Firma wysyła prośby każdego dnia.

Rocket League to jeden z pierwszych tytułów wspierających totalną, cross-platformową rozgrywkę. Autorzy potwierdzili, że jeszcze w tym roku jednocześnie o punkty będą walczyć gracze na Xboksach One, Nintendo Switch oraz komputerach osobistych.

Sony nie zamierza udostępnić rozgrywki cross-platformowej, bo korporacja „opiekuje się” użytkownikami

Psyonix potwierdziło, że wystarczy „jeden przycisk”, by dołączyć do rozgrywki posiadaczy PlayStation 4, jednak Sony wciąż nie chce zezwolić na połączenie serwerów. Jeremy Dunham – przedstawiciel studia – wspomniał podczas rozmowy z redaktorem Engadget, że jego firma dosłownie „każdego dnia” wysyła prośby o dołączenie do rozgrywki fanów PlayStation:

„Nie ma większych zmian w sposobie odmowy, ale zasadniczo otrzymujemy jednoznaczną odpowiedź: „Nie teraz”, „To coś co rozważamy”. To oczywiście parafrazy, ale nie ma żadnego ruchu ze strony Sony.”

Dunham nawet wspomniał, że odbyły się już testy łączące serwery Xboksa One oraz PlayStation 4 i wszystko działało bardzo dobrze – twórcy w domowych warunkach rozegrali kilka spotkań cross-platformowych.

Deweloper zaznaczył, że Psyonix nie zamierza tworzyć sześciu lig Rocket League, a jedną wielką i potrzebuje do tego Sony. Studio nie chce kreować kolejnych odsłon serii, a dzięki aktualizacjom pozycja ma żyć przez wiele kolejnych, więc cross-platformowa rozgrywka w tych wypadku ma naprawdę sens.

Źródło: https://www.vg247.com/2017/06/28/psyonix-asks-sony-about-doing-cross-platform-play-with-rocket-league-every-day-but-its-always-the-same-answer/

Tagi: cross-platform Psyonix rocket league