Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.07.2017 12:38
CI Games przeprasza graczy i tłumaczy niepowodzenie Sniper: Ghost Warrior 3
2656V

CI Games przeprasza graczy i tłumaczy niepowodzenie Sniper: Ghost Warrior 3

CI Games ma niestety problemy. Nasze rodzime studio opublikowało niedawno raport finansowy, z którego wynika, że firma poniosła znaczące straty. Część winy za taki obrót spraw ponosi klapa związana z wydaniem Sniper: Ghost Warrior 3.

Sniper: Ghost Warrior 3 nie sprzedaje się tak, jak zaplanowało to sobie CI Games. I w sumie trudno się dziwić, bo produkcja była ostro krytykowana w recenzjach za liczne potknięcia.

Recenzja Sniper: Ghost Warrior 3

CI Games przeprosiło graczy za nie najlepszą jakość Sniper: Ghost Warrior 3 w wywiadzie z GamesIndustry. Prezes firmy Marek Tymiński tłumaczy, że jednym z błędów popełnionych przy produkcji rzeczonej strzelaniny było pozycjonowanie Sniper: Ghost Warrior 3 jako gry AAA, która miała konkurować z tuzami gatunku.

"Okazało się, że projekt gry z otwartym światem jest dla nas zbyt ambitny. Źle skalkulowaliśmy rozmiary naszego zespołu i pierwotny czas pracy. Przez pozycjonowanie gry w kategorii AAA oddaliliśmy się od tego, co mogliśmy wykonać dobrze. Za dużo czasu zmarnowaliśmy na próby doścignięcia innych tytułów AAA. To była wielka pomyłka" - powiedział Marek Tymiński.

Prezes CI Games chce, firma zrehabilitowała się w oczach fanów poprzez wydanie nowej gry. Nie wiadomo jeszcze niestety, o jaką produkcję może chodzić.

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-06-27-ci-games-admits-big-mistake-in-chasing-aaa-with-sniper-ghost-warrior-3

Tagi: