Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.07.2017 12:42
Forza Motorsport 7. Xbox One X wymaga aż 100 GB danych, nawet gdy nie mamy TV 4K
1337V

Forza Motorsport 7. Xbox One X wymaga aż 100 GB danych, nawet gdy nie mamy TV 4K

Jeśli spodziewacie się ogromnych ilości danych, potrzebnych do ściągnięcia/zainstalowania w przypadku Forza Motorsport 7, to nie mylicie się. Rozdzielczość 4K niestety "kosztuje"...

Chodzi oczywiście o tekstury w wysokiej rozdzielczości, które zajmują dużo miejsca na dyskach twardych i nośnikach. W przypadku Xbox One S będziemy mieć jednak na szczęście do czynienia z "elastycznym" sposobem operowania.

Forza Motorsport 7 vs Project Cars!

O ile Forza Motorsport 7 na Xbox One X potrzebować będzie całego pakietu plików, czyli tekstur w rozdzielczości 4K (niezależnie od posiadanego telewizora!), co zajmuje summa summarum ok. 100 GB, to Xbox One S będzie się zadowalać lżejszym pakietem danych.

"Nieważne, jakim TV dysponujesz w przypadku pobierania danych na Xbox One X trzeba będzie ściągnąć 100GB. Na Xbox One S pobierane będą mniejsze pliki, w standardzie 1080p" - powiedział rzecznik prasowy Microsoftu.

Informacja o tym, że na zwykłym Xbox One S nie trzeba będzie instalować tak wielkich pakietów danych ucieszy chyba wszystkich posiadaczy tego sprzętu. Co ciekawe, deweloperzy mogą decydować, jakie opcje zostaną zainstalowane na twardym dysku.

"Oprócz elementów graficznych, deweloperzy pracujący w środowisku Xbox One mają opcję wybrania czy chcą instalacji plików z tłumaczeniem w danym języku, co może drastycznie zmniejszyć 'wagę' pakietu".

Tagi: forza motorsport 7 Microsoft turn 10