SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.06.2017 18:02
Twórcy A Way Out porównują PlayStation 4 Pro do 5-letniego PC. Przez konsole deweloperzy mają problemy
3367V

Twórcy A Way Out porównują PlayStation 4 do 5-letniego PC. Przez konsole deweloperzy mają problemy

Jedną z niespodzianego konferencji Electronic Arts na E3 była prezentacja A Way Out. Gra Hazelight zaprezentuje nową jakość kooperacyjnej rozgrywki i właśnie deweloperzy tej produkcji wypowiedzieli się na temat PlayStation 4. Ich zdaniem sprzęt Sony wstrzymuje deweloperów.

A Way Out to ciekawa, kooperacyjna gra akcji, w której dwójka graczy będzie musiała ze sobą stale współpracować. Nawet podczas rozgrywki sieciowej nasz ekran zostanie podzielony na dwie części i otrzymamy możliwość oglądania poczynań kompana.

A Way Out. EA zaprezentowało nową kooperacyjną opowieść od twórców Brothers: A Tale of Two Sons

Dość niespodziewanie reżyser produkcji wypowiedział się na temat mocy PlayStation 4. Zdaniem Josefa Faresa urządzenie można porównać do 5-letniego PC:

„Chcesz szczerej prawdy? Ta maszyna nie jest tak silna, jak myślisz. Sprzęt jest jak pięcioletni PC. Gdyby konsole były tak potężne jak komputery, to zobaczyłbyś zupełnie inne gry”

Fares zaznaczył, że twórcy wielokrotnie mają problem z ujarzmieniem urządzeń, więc muszą sporo czasu spędzić na dostosowaniu produkcji do sprzętów.

Trudno nie zgodzić się z jednym – każda konsola ósmej generacji w dniu premiery powinna prezentować zdecydowanie większą moc. Należę do graczy, którzy mogliby zapłacić zdecydowanie większą kasę, ale nie chciałbym się przejmować mocą, nie pojawiałby się narzekania na jakość oprawy, płynność animacji, a pewnie nawet nigdy nie usłyszelibyśmy o konsolach z dopiskiem „Pro”, czy tam „X”. Tak się niestety nie stało i nawet jeśli maszyna Japończyków nie jest wyjątkowo silna, to jednak właśnie na niej zagramy w między innymi God of Wara, Spider-Mana, czy też nadchodzące Uncharted: Zaginione dziedzictwo. Podobnie zresztą w przypadku Xboksa… Nie muszę kupować „X”, by móc cieszyć się z nadjeżdżającej Forzy Motorsport 7.  

Źródło: https://techstunt.com/a-way-out-developer-said-that-ps4-pro-is-like-a-5-years-old-pc-and-its-really-holding-developers-back/

Tagi: a way out josef fares playstation 4 pro Sony