Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.06.2017 19:55
Gry z Xbox i Xbox 360 na PC? Microsoft chce rozszerzyć działalność Xbox Game Pass
3828V

Gry z Xbox i Xbox 360 na PC? Microsoft chce rozszerzyć działalność

Wsteczna kompatybilność i Xbox Game Pass to dwie perełki w katalogu Microsoftu. Amerykanie chcą wprowadzić usługi na komputery osobiste i dzięki temu gracze mogą otrzymać dostęp do szerokiej biblioteki produkcji z Xboksa 360, a później z oryginalnego Xboksa.

Xbox Game Pass to ostatnia nowinka Amerykanów nazwana przez graczy „growym Netfliksem”. Propozycja umożliwia dostęp za stałą, niską cenę do szerokiego grona produkcji wybranych przez Microsoft. Tytuły będą się zmieniać i w przyszłości gracze otrzymają dostęp do innych tytułów.

E3 2017 – Zapowiedzi, materiały, wiadomości. Wszystko w jednym miejscu

Microsoft od wielu miesięcy integruje Xboksa One z PC i tym samym wrzuca wszystkie ekskluzywne tytuły ze swojej konsoli na komputery osobiste. Amerykanie chcą jednak zrobić kolejny krok i zaoferować klientom z Windows 10 usługę Xbox Game Pass oraz wsteczną kompatybilność z pierwszego Xboksa.

W tej sprawie rozmawiał z Philem Spencerem dziennikarz PC Gamera. W krótkiej rozmowie szef marki Xbox podkreślił, że Xbox Game Pass ma trafić na PC.

„Powiedziałem, że chcę zaoferować Xbox Game Pass na PC. Zespół nie lubi, gdy ogłaszam coś za wcześnie, ale na pewno chcę Xbox Game Pass na komputerach osobistych.”

Spencer podkreślił, że większy problem dla inżynierów stanowi Xbox 360, którego emulacja jest specyficzna, jednak jest to realne do wykonania. Nie możemy tutaj oczywiście mówić o najbliższych dniach, tygodniach, ale Microsoft bada sprawę i najpewniej szykują się bardzo pozytywne informacje.

Jeśli słowa przedstawiciela korporacji z Redmond zostaną zrealizowane, gracze na PC mogą wkrótce otrzymać dostęp do szerokiego grona klasyków z Xboksa 360, a później oryginalnego Xboksa.

Źródło: http://www.pcgamer.com/phil-spencer-wants-to-bring-og-xbox-backwards-compatibility-and-xbox-play-anywhere-to-pc/

Tagi: pc Xbox xbox 360 Xbox Game Pass xbox one

Nie przegap